Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Replika KITT w Polsce!
Autor Wiadomość

michalind

Wysłany: 21-07-2012, 12:02 Replika KITT w Polsce!

Widzę, że nie ma jeszcze odpowiedniego tematu na forum, a myślę, że powinien :)

W galerii Cuprum Arena w Lubinie dziś zaczyna się wystawa... samochodów filmowych. Zobaczyć można będzie np. Batmobil, słynnego DeLoreana z "Powrotu do przyszłości" i... KITTa!

Niestety - nie wiem, czy KITT będzie do zobaczenia przez cały czas, czy tylko w określone dni, jutro pojawię się w galerii i sprawdzę.

http://www.cuprum-arena.pl/aktualnosci_pokaz,114.html

Jeśli auta wystawiane są tylko w określone dni, to KITTa będzie można zobaczyć w niedzielę, 29. lipca:

Cytat
Niedziela 29 lipca, godz. 12.00 -18.00

Nieustraszony pogromca zła
Rozmowy w tłoku
Inteligentne maszyny

Lubin to miejscowość w województwie dolnośląskim, oddalony od Wrocławia o jakieś 80km.
Mapa: http://goo.gl/maps/WmFT
Ostatnio zmieniony przez eNeR 24-02-2013, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 21-07-2012, 13:07 

michalind napisał/a
http://www.cuprum-arena.pl/aktualnosci_pokaz,114.html

Nic nie widzę niestety.

michalind

Wysłany: 21-07-2012, 15:45 

Mi się pod Operą też nie otwiera, za to działa pod Maxthonem i Firefoxem - spróbuj innej przeglądarki.

el_comendanto 
internetowy szperacz

Wysłany: 21-07-2012, 18:36 

Skoro jest to w tych okolicach, mozliwe, ze bedzie to replika z Niemiec.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 21-07-2012, 20:51 

Cześć Wszystkim

Z tego co odkopałem w internecie chodzi tutaj o polską replikę KITT-a która już była poruszana na forum.

Chodzi o strone samochodywynajem.com z pod warszawskiego Zalesia Górnego.
Na facebooku- mają swoj fanpage http://www.facebook.com/SamochodyFilmowe jak ktos ma facebook-a moze zobaczyć. nawet widać że w tym pontiacu zrobili deske KITT-a ale niestety według mnie dużo jej brakuje do filmowej a nawet do tych które mają repliki KITT-a po za granicami naszego kraju.

Na facebooku jest ogłoszenie ze w Lubinie mają wystawę wiec na 100% chodzi o ta replikę KITT-a...

michalind

Wysłany: 22-07-2012, 20:44 

To na zachętę ;) Reszta zdjęć później. Z zewnątrz dość dobrze wykonany, brakuje odpowiednich felg i drzwi otwieranych do góry, pewnie jeszcze kilka innych mankamentów by się znalazło. W środku trochę tandeta.

Bandit

Wysłany: 22-07-2012, 21:27 

To DeLorean z BTTF miał podnoszone drzwi ;)
Przód zrobiony na odwal się, ale lepsze to, niż nic. Trochę tak, jakby połączyć wersję z KOTP z serialową.

michalind

Wysłany: 22-07-2012, 21:54 

Eee... A nie miał dwóch opcji otwierania drzwi czasem? Pewności nie mam, ale mam taki obraz w pamięci.

Bandit

Wysłany: 22-07-2012, 22:24 

Nowy KITT tak, miał dwa sposoby otwierania drzwi-normalny i ala Lambo w Attack Mode. Stary KITT nie miał tej opcji.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 23-07-2012, 19:49 

Czyli dobrze wygrzebałem - samochód jest z tej firmy samochodywynajem.com z Zalesia Górnego.
Na facebooku są jego zdjęcia już od dawna.
Widać że deska nie jest najlepiej wykonana a po za tym brak właściwych kołpaków,siedzeń,spoilera na tylnej klapie, bardzo słabo wykonany przedni nos z małym skanerem.

Przyznam że fajnie że ktoś wreszcie zbudował replikę nie tylko z zewnątrz ale próbował też odtworzyć deskę ale niestety mi ten samochód sie nie podoba już 100 razy bardziej podoba mi się Pontiac użytkownika naszego forum Piotrka Rysza który pomimo braku tych modyfikacji prezentuje się o wiele lepiej a nawet jest bardziej podobnym do serialowego modelu posiada szczegóły które miał serialowy KITT a ten niestety nie.

Jakiś czas temu też był do wynajęcia Trans-am na allegro ze skanerem to przyznam że nawet on lepiej wygląda od tego z wystawy w Lubinie.

Szacunek że ktoś chciał zbudować replikę ale ja uważam że podstawą do dobrej repliki jest właściwa baza czyli najbardziej podobny model jaki był uzyty w filmie ( a taki posiada Piotrek Rysz z naszego forum) a po za tym zadbanie o szczegóły a tutaj wygląda to jak by ktoś go robił na czas ,po kosztach lub że nikt się nie w Polsce nie pozna czego brakuje itd...

ps.potwierdzam KITT z oryginalnej serii nie posiadał otwieranych drzwi do góry.

el_comendanto 
internetowy szperacz

Wysłany: 25-07-2012, 02:58 

Jest w Polsce samochod z przodem wlasciwym KITTowi.

http://www.youtube.com/watch?v=201dKb9BHTY

Rycerz2000

Wysłany: 25-07-2012, 13:27 

michalind napisał/a

Cytat
Niedziela 29 lipca, godz. 12.00 -18.00

Nieustraszony pogromca zła
Rozmowy w tłoku
Inteligentne maszyny

Czyli będzie coś o KR w rozmowach w toku ? Z tego co pisze w programie tv nie będzie niczego takiego.

pavulon 

Wysłany: 13-11-2012, 09:11 

Odkopie temat żeby nie zaczynać nowego. Poza repliką stworzoną przez samochody filmowe jest jeszcze coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=vxlPf1kulJM

Z dbałością o szczegóły i jakością wykonania obie repliki mogą konkurować z Universalem :)

Odpowiedz do tematu