VOICE SYNTHESIZER & ACCENT BOARD

Syntezator głosu i moduł akcentu


Funkcja ta pozwalała modułowi logiki KITTa na mówienie i komunikację. Dzięki niemu KITT mógł też naśladować inne dźwięki. Dla przykładu mogły to być syreny policyjne lub ryk dzikich zwierząt.
Głównym językiem KITTa był angielski, jednak korzystając z modułu języka, mógł mówić płynnie po hiszpańsku i francusku, a w razie potrzeby mógł się wykazać znajomością innych języków, również starozytnych. Moduł ten mógł być także dostosowany tak, by nadawać KITTowi inny akcent. Przykładem może być odcinek "Out of the Woods" z czwartego sezonu, w którym KITT z powodu uszkodzenia mówi z nowojorskim akcentem i nazywa Michaela "Micky".
W pierwszym sezonie serialu "ustami" KITTa był pulsujący czerwony kwadrat, który w odcinku 1x14 "Hearts of Stone" został zastąpiony przez trzy kolumnowe, pionowe kratki.
Na zmianę voiceboxu KITTa wpłynęli fani serialu, którzy uznali, że modulator KARRa z odcinka 1x09 "Trust Doesn't Rust" jest znacznie przyjemniejszy dla oka oraz bardziej futurystyczny niż ten należący do KITTa.
Voicebox KITTa miał kolor czerwony, a KARRa żółty.

Funkcję użyto w 1 odcinku

KARR również miał tę funkcję.


Dodał: Fenix The Best
Data: 18-03-2008 19:40Komentarze (2)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt