Glen A. Larson & Roger Hill KNIGHT RIDER Morderczy interes
KNIGHT RIDER
Morderczy interes
Na podstawie: Hearts of StoneDo Fundacji zgłasza się ksiądz Carlos Laguna, którego rodzina należy do gangu Lagunów, od lat prowadzącego wojnę z Corazones de Piedras. Oba gangi zajmują się nielegalnym handlem bronią. Po śmierci Miguela, brata ojca Carlosa, wielebny ma dosyć patrzenia jak ginie jego rodzina. Błaga o zakończenie tych bezsensownych walk. Devon poleca Michaelowi zlikwidować Corazones de Pietras, udając chętnego do zakupu najnowszej broni. Michael rusza do akcji, gdy tylko Fundacja otrzymuje dane łącznika z gangiem.


Wybrane cytaty:
    ..."Nie mieli czasu zapiąć pasów. Angie przytrzymała się uchwytu w drzwiach. Kiedy zderzenie z firebirdem zdawało się być nieuniknione, Michael nacisnął guzik z napisem TURBO BOOST. W poszumie powietrza KITT uniósł się w powietrze i przeleciał, na wysokości trzech metrów, ponad firebirdem. Angie krzyknęła przerażona. Specjalne amortyzatory KITT-a zneutralizowały impet upadku na ziemię, ale nie zmniejszyły przerażenia dziewczyny.
    - Jak ty to zrobiłeś, do licha? - wykrztusiła."...


..."(...) Odłamki skalne odbiły się od karoserii KITT-a. Ze wszystkich stron sypały się na nich pociski i odbijały się od maski i szyb, sypiąc iskrami jak małe fajerwerki. Angie wydawało się, że jest w samym środku burzy, tyle tylko że chmura kolorem przypominała zieleń lasu. Teraz uderzyły w nich pociski większego kalibru; huk wystrzałów był coraz głośniejszy. Oho, to już nie deszcz, to śmiercionośny grad - przemknęło jej przez myśl. Jak dotąd, we wnętrzu wozu byli bezpieczni."...


..."W sekundę po automatycznym zamknięciu drzwi przez KITT-a Michaelowi trysnęły z oczu łzy. Śluzówki momentalnie nabrzmiały jak gąbki, swędziała go cała skóra. Po chwili był niezdolny do działania. Gorące, słone łzy zalały mu twarz."...


    ..."Jego palce biegały po tablicy rozdzielczej. Włączył program automatycznego pościgu - zapalił się niebieski napis AUTO PURSUIT – by skoncentrować się na akcji. Równocześnie rozbłysły dwa napisy: KONROLA ZIEMIA-POWIETRZE i HAMULEC MIKROFALOWY.
    - Pomysł jest możliwy do zrealizowania, ale musimy zmniejszyć odległość.
    - Zrób to! Włącz pełną moc!
    Czerwone cyferki prędkościomierza skoczyły ze 100 na 140 kilometrów na godzinę."...Oryginalny tytuł: KNIGHT RIDER Book 3:
Hearts of Stone
Na podstawie odcinka: 114. HEARTS OF STONE
   
Autorzy: Glen A. Larson i Roger Hill
Przełożył: Jan Koźbiał
Projekt graficzny: Andrzej Opoka
Wydawnictwo: Agencja Usługowo-Handlowa
Kazimierz Uchmański i S-ka
W Warszawie
Rok wydania: 1992
Stron: 208
ISBN: 83-900191-8-3


Komentarze (0). . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt