Glen A. Larson & Roger Hill KNIGHT RIDER Najskuteczniejszy zabójca
KNIGHT RIDER
Najskuteczniejszy zabójca
Na podstawie: The 24-Carat Assassin



Na pustynnej granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem zostaje zamordowany Artur Abrahms. Jego żona Joanna prosi Fundacje o odnalezienie sprawców. Jednak morderstwem nie interesują się tylko oni. W domu Joanny zostaje przyłapany pewien mężczyzna, który szybko znika z oczu Michaelowi. Okazuje się być nim David Dalton. Niedługo potem ratuje on życie Michelowi, podczas jednej z jego nieudanych akcji. Po namowach Knighta, Dalton postanawia z nim współpracować. Nie mogąc bezczynnie czekać, Joanna postanawia również przyłączyć się do śledztwa. David dzieli się swoimi podejrzeniami. Eduardo O’Brien przestępca zajmujący się między innymi przemytem złota przez granice prawdopodobnie powiązany jest ze śmiercią Artura. Joanna wbrew ostrzeżeniom mężczyzn postanawia udawać zainteresowaną Eduardem, aby zdobyć dowody jego winy. W miarę poznawania szczegółów na temat życia O’Briena trójka przekonuje się jak niebezpieczny jest ten mężczyzna..


Wybrane cytaty:
    ..."Michael włączył pierwszy monitor, na którym ukazały się dane dotyczące sprawy. (...)
    - W magazynie znajduje się prawie pół tony złota, ukrytego w fałszywej ceramice - mówił Michael, bynajmniej nie zbity z tropu. - To zagadka numer jeden. Zagadka numer dwa to dowiedzieć się, co znaczy Boca Culebra i co to ma wspólnego ze śmiercią Artura."...


    ..."Cyfry na zegarze elektronicznym zmieniały się w niezmordowanym rytmie. Za każdym razem, gdy spoglądał na tarczę, zdawała się go hipnotyzować, tak iż kilkakrotnie musiał przestawiać KITT-a na JAZDĘ AUTOMATYCZNĄ, a sam zasypiał. Opadł zupełnie z sił; jechali już... Ile?... Chyba czterdzieści osiem godzin bez przerwy. Czy to możliwe? (...)
Jedno było pewne: cała wieczność już nie spał i nie jadł."...


..."Czarny bolid szybował w powietrzu; przeskoczył przez wyrwę w moście i przebił się przez słup ognia wywołany eksplozją. W jakiś niepojęty sposób samochód uniósł się w powietrze w chwili, gdy pod jego kołami otworzyła się przepaść. (...)
    Matthews wyjrzał z otworu tunelu; coś nie poszło po ich myśli. Pierwsza rakieta wyrwała dziurę w jezdni tuż przed maską KITT-a. Samochód przeskoczył ją z taką łatwością, z jaką dziecko skacze przez kałuże.
    Celowniczy namierzył dach KITT-a. Pocisk wyprysnął w górę... a KITT, pędząc wciąż jeszcze z prędkością 300 kilometrów na godzinę, w ostatnim momencie zjechał gwałtownie w bok zostawiając za sobą słup ognia detonującej rakiety."...


    ..."Czerwone liczby na prędkościomierzu zaczęły rosnąć: 90... 150... 200... 250... David siedział wbity w fotel.
    - Do licha, Michael, ile on właściwie rozwija?
    - Odpręż się - uspokajał go Michael. - Zaraz się dowiemy.
    Liczby rosły teraz wolniej, ale jednak rosły: 270... 275... 285... 303... Michael zerknął na Davida; tamten wyraźnie się denerwował. (..)
    David udawał, że nic sobie nie robi z przyspieszenia, ustawicznie zerkał jednak na prędkościomierz, który tymczasem wskazywał już 330 kilometrów na godzinę. (...)
    - Michael, nie jestem pewien, czy moje mikroprocesory na dłuższą metę wytrzymają tak silne wibracje.
    Michael rzucił okiem na tablicę rozdzielczą.
    - Zaciśnij zęby i dowieź nas tam na czas, stary.
    Prędkościomierz wskazywał 374 kilometry na godzinę. Po chwili pojawiła się na nim liczba 386."...



Oryginalny tytuł: KNIGHT RIDER Book 4:
The 24-Carat Assassin
Na podstawie odcinka: 221-222. MOUTH OF THE SNAKES
   
Autorzy: Glen A. Larson i Roger Hill
Przełożył: Jan Koźbiał
Projekt graficzny: Andrzej Opoka
Redaktor: Elżbieta Nowicka
Wydawnictwo: Agencja Usługowo-Handlowa
Kazimierz Uchmański i S-ka
W Warszawie
Rok wydania: 1992
Stron: 208
ISBN: 83-900191-9-1


Komentarze (5)



. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt