4x12 THE SCENT OF ROSES
Zapach róż (DVD|TVP)
Do rządowego centrum informacji włamuje się trzech mężczyzn. Devon po otrzymaniu zawiadomienia natychmiast wysyła tam Michaela. Knight zostaje postrzelony przez jednego z włamywaczy. Dzięki KITTowi szybko zostaje zabrany do szpitala i lekarzom udaje się go uratować. Włamywacze - a szczególnie jeden z nich, Durante - dowiadując się o tym, za wszelką cenę chcą go zabić. Tymczasem Michael czuje, że wygasła w nim chęć pracy i postanawia odejść z Fundacji. Devon szanując jego decyzję pragnie pomóc mu stanąć na nogi. Odnajduje Stevie, dawną miłość Knighta i aranżuje im spotkanie. Wkrótce Stevie i Michael postanawiają się pobrać.
Użyte funkcje K.I.T.T.-a:

AUDIO PLAYBACK (TAPE)
AUDIO/VIDEO RECORD
AUDIO/VIDEO TRANSMIT
AUTO CRUISE
AUTO DOOR RIGHT
AUTO PHONE
AUTO ROOF LEFT & RIGHT
EMERGENCY BRAKING SYSTEM
MAP SEARCH
MEDICAL SCAN / VITAL SIGNS SCANNER
SUPER PURSUIT MODE
TURBO BOOST
X-RAY MODE
Teasery odcinka:

Knight Rider: The Scent of Roses (Teaser)
Wykorzystane utwory muzyczne:

Rosemary Clooney - "As Time Goes By"
It's a Beautiful Day - "White Bird"
Catherine Hickland (oryg. The Carpenters) - "For All We Know"
THE SCENT OF ROSESTHE SCENT OF ROSES
THE SCENT OF ROSESTHE SCENT OF ROSES
THE SCENT OF ROSESTHE SCENT OF ROSES
THE SCENT OF ROSESTHE SCENT OF ROSES
THE SCENT OF ROSESTHE SCENT OF ROSES
Dodał: Ralf7   Ocena:
9/10
Poprawił: eNeR

KOMENTARZE:
eNeR dnia 21-09-2006 00:53
Chyba jeden z niewielu tak dramatycznych odcinków, a przy tym nietypowy... Ciekawy:)
...oglądając go kilka razy doznałem niezłego szoku;>


9kamilr9 dnia 03-10-2006 11:54
a mi nie podoba się że Stevie zgineła


F.L.A.G dnia 29-11-2006 22:04
nie ma co wzroszający odcinek


harendziak dnia 03-02-2007 11:30
Uważam, że twórcy (gdyby oczywiście mieli wtedy czas) powinniby dokonać małej zamiany i odcinkiem "The Scent of Roses" zakończyć serial.


eNeR dnia 03-02-2007 22:31
Z jednej strony, owszem, mogło by tak być, ale jeśli nie zmieniono by zakończenia, to wiedząc, ze Knight wrócił jednak do Fundacji, chcielibyśmy zobaczyć jeszcze dalsze przygody. Gdyby zaś zmieniono fabułę, pasowałoby to do kontynuacji, czyli KR2000, ale byłoby dla widzów mniejszym czy większym, ale jednak zawodem, bo kto to widział żeby waleczny Michael dał za wygraną;)
Ale tak czy inaczej - zgadza się, odcinek zdecydowanie nadawałby się na zakończenie serii.


eNeR dnia 26-04-2007 11:58
W jednym z artykułów na temat KR wyczytałem, że gdy David Hasselhoff dowiedział się o zaprzestaniu kręcenia serialu po zakończeniu czwartej serii, zaproponował nakręcenie odcinka Scent of Roses i odcinek ten miał zostać wyświetlony jako ostatni, lecz NBC postanowiła pokazaćgo wcześniej. Hmm...jeśli to prawda to był to głupi, bezmyślny zabieg.


BXMASTER dnia 26-04-2007 15:20
Co za kretyni. Hasselhoff dobrze to wykombinował. Zabili mu ukochaną, mści się i na końcu motyw na plaży gdy Michael wspomina. A potem patrzy na swój czarny samochód i znów rusza na krucjatę. To by było dobre zakończenie.

Choć powiem wam że to jest chyba wspólny mianownik tego typu seriali, zwłaszcza amerykańskich. Podobnie było też z brytyjskim serialem D&M. Ostateczna rozprawa Dempseya z Coltrainem nie jest ostatnim odcinkiem tylko otwierającym drugą serię,
,a ostatni odcinek o ile nieco głębszy bo zawierający pewne motywy itd. nie był konsekwentnie poparty zmianą relacji bohaterów między sobą w poprzedzających go odcinkach i ogólnie nie był to szczególny fajerwerk.


Fenix The Best dnia 26-04-2007 17:14
NBC uznało, że ten odcinek lepiej jest puścić w Walentynki niz na zakończenie serii.

Niestety my na pewne sprawy wpływu mieć nie możemy.
Mozna ew. samemu obejrzeć ten odcienek jako ostatni. :PP


eNeR dnia 26-04-2007 22:49
Dokładnie, masz rację Fenix:) I dla mnie Scent of Roses zawsze będzie ostatnim odcinkiem.
A jeśli chodzi o te nieco rozczarowujące zakończenia seriali, to choć jeszcze nie miałem okazji zobaczyć, wiem, że z serialem Archiwum X również tak było. A tak swoją drogą..widać że Hoff naprawdę rozumie tą serię, jej sens i fanów KR...NBC patrzyła na oglądalność, Larson na własną zadumę bo nie wiem czy honorem to nazwać można..i w obu przypadkach wyszła lipa-Scent of Roses nie było ostatnim odcinkiem a nowego filmu KR jak nie było tak nie ma. Ech...smutne to trochę.


filiptrojan dnia 29-01-2009 14:41
Jeden z lepszych jak dla mnie odcinków. Jak KR leciał na Polsacie nagrywałem odcinki (kilka) na video :D i ten był jednym z nich. Nie wiem czy słyszeliście, że kiedyś na jakimś bankiecie jeden z ludzi, który zbudował sobie kopię KITTa przyprowadził go tam. Hoff bardzo się wzruszył mówiąc że to jego dawny partner :) Miła niespodzianka :) tak apropos wzruszeń ;p


skaner27 dnia 06-06-2009 21:36
Bardzo piekny odcinek tej serii ,tez jestem zdziwiony czemu NBC dal go w polowie czwartego sezonu :/


eNeR dnia 06-06-2009 22:17
Dowiesz się dlaczego tak się stało, czytając powyższe komentarze.


jarek360 dnia 14-02-2010 11:44
Piękny odcinek. Biedny Michael. Czekał na odpowiedni moment, a gdy ten moment nastąpił stracił to co kochał:(. Odcinek faktycznie byłby świetnym zakończeniem. Jeszcze na koniec dać tekst:
"Michael Knight, a young loner on a crusade flight in the world... world of Knight Rider".


Bandit dnia 17-03-2010 19:37
No cóż... piękny odcinek, nic dodać, nic ująć. KR od początku potrzebował takiego epizodu-szkoda, że nakręcono go pod koniec serialu. Do tego wzruszająca historia. Jeden z najlepszych odcinków, jakie oglądałem.


mirolop dnia 18-03-2010 11:27
Ciekawostka mala Otoz wydawnictwo AmerCom najwyrazniej ten odcinek zamierza wydac z ostatnim numerem kolekcji jako ostatni odcinek, poniewaz z numerem 39. kolekcji Nieustraszony maja byc odcinki "Piosenka Nieustraszonego" oraz "Niedoszły morderca" a "Zapach róż" powinien byc zaraz po "Piosence Nieustraszonego". I co o tym myslicie?Fenix The Best dnia 18-03-2010 13:17
To dzięki naszemu serwisowi ten odcinek pojawi się w tym miejscu 4 sezonu, gdzie życzyli sobie tego twórcy serialu - The Scent of Roses miało w ich zamierzeniu kończyć całą serię Knight Ridera. :)
Jakiś czas temu Pik poprosił AmerCom o zmianę kolejności emisji tego odcinka. :)


TS89 dnia 13-06-2010 11:38
Już po fakcie - odcinek kończy naszą unikalną kolekcję. Naprawdę miło, ze po tylu latach oryginalny zamysł stał się faktem (może jakoś to zaznaczymy w naszej kolejności odcinków na stronie :))...
...jednak nie zmienia to faktu, że odcinek, i tu się narażę na krytykę, do najlepszych nie należał. Pomysł dobry, świetna scena ostrzału KITT-a, ale emocje w wykonaniu Michaela i Stevie... słabe, czasami wręcz sztuczne. Już lepiej to wyglądało w "Let it be me".
Ale nie zmienia to faktu, że z przyjemnością obejrzałem, serial dla mnie się dopełnił (scena na plaży). I w końcu, z ręką na sercu mogę napisać: obejrzałem całego oryginalnego Knight Ridera. Od A do Z.kfascik dnia 16-06-2010 00:26
Dla mnie perełka :)) Mimo, że nie wszystkie sceny były "bardzo prawdziwe" to i tak, może z sentymentu kilka razy łezka w oku się zakręciła.
No cóż, dotarliśmy do końca, myślę że dzięki wydawnictwu Amercom wielu z nas mogło przeżyć niesamowite emocje, chwile wzruszenia i zobaczyć naprawdę dobre kino z odpowiednim finałem. Jednakowoż myślę, że dalej na forum będą poruszane tematy i opinie na temat odcinków i KR nie zniknie :] Pozdrawiam wszystkich : >


eNeR dnia 31-08-2010 12:46
Kiedy kilka tygodni temu obejrzałem ten odcinek jako zakończenie serii, utwierdziłem się w przekonaniu, że nie mogło być inaczej. Nie mogło być innego zakończenia serii. Jestem dumny, że nasze wydanie DVD, jako jedyne na świecie, zawiera ten odcinek na właściwym miejscu. Nawiązując do powyższej wypowiedzi Tomka - OK, może momentami jest zbyt cukierkowo i sztucznie, jednak zdecydowanie jako całość odcinek wypada dobrze, fabuła jest ciekawa, fajnie poprowadzona i jest to idealne zakończenie serialu.


kasia89 dnia 06-09-2010 15:31
Przecież to logiczne, ze musieli zabić Steve, bo Michael nie mógłby odejść z fundacji. Osobiście jednak uważam, ze Michaelpowinien ożenić się z Bonnie.


Davidhasselhoff97 dnia 18-04-2011 20:27
Mogli zrobic 5 sezon Kinght Rider i inaczej zakonczyć przygody Michaela Knighta


K.I.T.T.1985 dnia 28-02-2012 17:55
To byłby najpiękniejszy odcinek na zakończenie serialu byłoby to najpiękniejsze zakończenie serialu jakie można by sobie wymarzyć :)


eNeR dnia 29-02-2012 00:58
Na szczęście dzięki naszej inicjatywie w polskim wydaniu KR na DVD tak właśnie jest i odcinek "The Scent of Roses" kończy serial :)


radbach dnia 23-10-2012 16:31
Chęć zemsty Michaela Knighta to niecodzienny widok ; ciekawy odcinek o miłości Knighta do Stevie, jego odwecie za śmierć żony.


Fenix The Best dnia 29-06-2013 12:14
Aż dziwne, że po tylu latach wciąż nigdzie nie zaznaczyłam, że jest to mój znienawidzony odcinek.
Zawsze wkurzała mnie postać Stevie, ale w tym odcinku jej irytujący sposób bycia sięgnął już apogeum.
Michael Knight potrzebuje kobiety silnej, która potrafiłaby o siebie zadbać. I nie chodzi mi nawet o to, żeby tak jak Sarah G. z KRTS walczyła nunczaku, czy jakąś inną modną bronią. Kiedy trzeba to powinna się postawić i potrafić o siebie zadbać, gdy faceta nie ma w pobliżu, a nie zachowywać jak mimoza, gdy tylko zawieje wiatr, to trzeba biedactwo z ziemi podnosić.
I jeszcze te jej pseudointelektualne przemyślenia "Nawet jak zbijesz wazon, zapach róż pozostanie". Jak już zbijesz wazon, ofiaro losu, to się nie zastanawiasz czym pachnie w pokoju, tylko zbierasz potłuczone skorupy, uważasz by się nie pokaleczyć i szybko ścierasz wodę by ci parkietu nie zniszczyło. Potem kupujesz sobie nowy wazon i jak postawisz w nim tulipany, to będzie tulipanami dawać, bitch.
Poza tym, Michael, jak można porzucić taki cud techniki jak KITT, dla regularnego seksu. :/eNeR dnia 29-06-2013 18:21
Fen, to takie nieromantyczne :P Nie zrozumiałaś przesłania :P Rozumiem, że destrukcja zza kokpitu KARRa to Twoja wymarzona randka, ale tu akurat była inna koncepcja xD


Fenix The Best dnia 30-06-2013 16:21
Tak, eNciu, masz rację, to jest zupełnie nieromantyczne. Rzucając się pod kulę, Stevie zniszczyła życia Michaela, bo w innym razie mógłby żyć i mieć nadzieję, że jej się układa, a tak to zawsze będzie ją miał na sumieniu. :/
Pozostała samolubna do końca. :/


KARR2 dnia 13-11-2013 18:53
Oj przesadzasz Fen :)


Fenix The Best dnia 14-11-2013 00:08
Nom, zawsze przesadzam. ;)


KARR2 dnia 14-11-2013 07:26
:)


Charles Grejman dnia 28-12-2013 11:24
"Poza tym, Michael, jak można porzucić taki cud techniki jak KITT, dla regularnego seksu. :/"
Co w tym dziwnego :))


Fenix The Best dnia 28-12-2013 15:13
Wszystko w tym jest dziwne. :/


Charles Grejman dnia 29-12-2013 12:44
"Wszystko w tym jest dziwne. :/"
Zależy od punktu widzenia


Fenix The Best dnia 30-12-2013 23:19
Wam młodzieży tylko jedno w głowie. :P Za dużo Warsaw Shore. :P


DjMazi dnia 19-01-2018 23:33
Nie mogę się zgodzić z każdym. Odcinek według mnie kończy losy Michaela Nighta, oraz Stivie. W bardzo romantyczny a zarazem dramatyczny sposób, niestety wygląda na to, iż sam koniec filmu, Czyli "Powrót do domu" Do "Rodziny" Wcale nie zamyka serialu a jedynie serię. Tak jakby Hoff miał nadzieję na dalszy ciąg serialu. Niestety tak się nie stało. Serial jako jeden z niewielu man w sobie to coś, co przyciąga do siebie jak magnez.Jest jedyny w swoim rodzaju, i dlatego to nasze dziedzictwo powinno przetrwać. Aż szkoda, że tv o nim zapomniała.Moim zdaniem, serial zasłużył, by go uhonorować reedycją w fhd. By jakość była lepsza. Sam bardzo często do niego wracam i chciałbym, aby nasze dzieci też go znały i tak samo kochały. Już od najmłodszych lat go uwielbiałem. Zawsze czekałem na kolejny odcinek KR, Słonecznego patrolu i żaru tropików. To chyba wyznacznik naszego wieku, i wspaniałych lat 90, kiedy to poznałem losy Michaela Nighta...


eNeR dnia 21-01-2018 00:23
Dzięki za komentarz..i witamy na KRPL :)
Tak, z pewnością lata 90. i ówczesne seriale w polskiej tv to magia...ale w niektórych przypadkach, takich jak "Nieustraszony", to nie tylko nostalgia, ale też po prostu bardzo dobry serial, który wyróżniał się na tle innych i dzięki równie wyrazistym głównym bohaterom zostawał w pamięci na dłużej i także dlatego wciąż dobrze się ogląda (a sentyment dodaje swoje 5 groszy ;)).


DjMazi dnia 21-01-2018 08:15
Dokładnie eNeR. Masz rację


Zaloguj się, aby dodać swój komentarz.
Ciekawostki / inne informacje:

Jest to trzeci odcinek, w którym pojawia się miłość Michaela Knighta. Wcześniej Stevie pojawiła się w odcinkach "White bird" i "Let it be me".
Odcinek na polskim wydaniu DVD ma numer 4x22.
W zamyśle twórców serialu, odcinek ten miał być ostatnim.
Stacja NBC, emitująca pierwotnie Nieustraszonego, postanowiła jednak wyemitować go w Walentynki. Ten ruch spowodował, że serial utracił sensowne zakończenie.
Na szczęście, dzięki naszemu serwisowi, polskie wydanie DVD posiada prawidłową kolejność. O tym jak to się stało przeczytacie na Forum.
Dostępne są polskie napisy do odcinka. Pobierz

W ROLACH GŁÓWNYCH:

Michael Knight:
David Hasselhoff

Devon Miles:
Edward Mulhare

Bonnie Barstow:
Patricia McPherson

Reginald Cornelius III:
Peter Parros

Głos K.I.T.T.-a:
William Daniels
Scenariusz::
E. Nick Alexander

Reżyseria::
Sidney Hayers
W POZOSTAŁYCH ROLACH:

Minister:
Henry Cutrona

Purdue:
Roy Jenson

Stevie Mason:
Catherine Hickland

Durante/Kurt Rolands:
Aharon Ipale

Główny chirurg:
William Knight

Kierowca karetki:
Michael John Meyer

Klus:
Richard Partlow

Lekarz pogotowia:
Craig Schaeffer

Martoni:
Robert Feero

Mildred:
Ellen Clark

Pielęgniarka Miller:
Phyllis Applegate

Stocker:
Reid Smith

Strażnik:
Tom McDonald

<<   >>


. . Copyright (C) 2004 - 2019 by Pik
Regulamin   Kontakt