Knight Rider 2010 to thriller science fiction bardzo (!) luźno oparty na serialu Knight Rider.
Przyszłość. Pustynne pustkowia południowej Kalifornii przemierza trudniący się przemytem uciekinierów Jake McQueen. Ucieka przed swoim bratem oraz cyborgiem Jaredem, złodziejem i szefem Organizacji Chrysalis, która zajmuje się odmładzaniem ludzi.

Jared chce pozyskać McQueena do pracy przy grach komputerowych, w wirtualnej rzeczywistości. Wysyła do niego jedną z najlepszych pracownic, Hannę Tyree, która ma namówić niepokorną duszę do współpracy. Jake jest sceptycznie nastawiony…i przerażony, kiedy Hannah wyznaje mu, że przypadkowo, w wyniku efektu ubocznego, zapisała całą siebie na PRISM – krystalicznym module pamięci jej komputera. Kiedy McQueen odmawia współpracy, Jared napada na jego ojca. Mężczyzna umiera w wyniku obrażeń.

Kierowany żądzą zemsty Jake konstruuje na bazie zdezelowanego Forda Mustanga pancerne auto, wyposaża je w opracowany przez ojca specjalny silnik i wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest zgładzenie mordercy i całej Organizacji Chrysalis oraz odzyskanie dobrego imienia rodziny. McQueen zostaje ranny i jest świadkiem śmierci Hanny.

Okazuje się, że śmierć Hanny Tyree była tylko pozorna - kobieta została uwięziona w swoim krysztale PRISM. Jake montuje kryształ w swoim aucie i w ten sposób Hannah zostaje sztuczną inteligencją (AI) jego auta. McQueen chce zniszczyć Jareda udowodniając, że ten odmładzając swoich klientów w rzeczywistości skazuje ich na powolną śmierć. Razem z Hanną przemierzają zapomniane pustynie bezprawia walcząc o sprawiedliwość.


Knight Rider 2010 nie odniósł sukcesu zarówno wśród fanów Nieustraszonego, jak i pozostałych widzów. Z pewnością przyczynił się do tego brak właściwie jakichkolwiek nawiązań do serii. Film został wyprodukowany od razu z przeznaczeniem na rynek video. W Polsce, podobnie jak poprzedni film (Knight Rider 2000), wydała go na kasetach VHS firma ITI Home Video, nadając tytuł…Rycerz 2010. Dzieła dopełnia slogan na okładce - "Miłość mierzona w koniach mechanicznych". Komentarz zostawiam Wam...
 
Ostatnia modyfikacja: 10-01-2016 00:59 przez Pik

Dział przygotował: eNeR
Komentarze (1)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt