David Hasselhoff urodził się 17 lipca 1952 roku w Baltimore. Był jednym z 5-ciorga dzieci Josepha i Dolores Hasselhoffów. Miał 4 siostry. W 1955 roku rodzina przeprowadziła się do Jakcson Vill, 6-letni wówczas David pierwszy raz zetknął się tam z produkcją telewizyjną. Jego pies zagrał w reklamie TEXACO.
David miał wtedy owczarka Coolie o imieniu Lessie, pies ten słuchał tylko poleceń Davida. Akurat w tym samym czasie firma texaco szukała psa odpowiedniego do swojej reklamy i został przez przypadek zaangażowany pies Davida. A reklama wyglądała tak: David był schowany z tyłu w samochodzie i w odpowiednim momencie zawołał "Lessie" i pies wskoczył do
samochodu.
David jako 6 latek stwierdził, że chce być aktorem i udało mu się to. Jako 7-latek zaczynał grać już w szkolnych przedstawieniach. Jego pierwsza sztuka miała tytuł "Major Domo". David do dziś ma złota laskę z pierwszego przedstawienia, zrobioną przez jego matkę z kija od szczotki.
W 1967 roku David został zauważony przez szkolnych trenerów i nauczyciele chcieli aby grał w koszykówkę. David jednak stwierdził, że jest aktorem i nie będzie rzucał piłką. Kazano mu ale po 5 minutach sami stwierdzili, że jest lepszym aktorem niż sportowcem. David grał we wszystkich szkolnych przedstawieniach, jednak uznanie rodziny i przyjaciół nie wystarczyło mu i w wieku 16 lat zrobił prawo jazdy. Dzięki temu zaczął uczęszczać na naukę gry w teatrze oddalonego od jego domu o godzinę jazdy, dzięki temu nauczył się grać, skończył szkołę w PONTIAC i po kilku latach wyjechał do Kalifornii, gdzie wynajął tam dom wspólnie ze znajomymi.
W Kalifornii Hasselhoff dostał się do instytutu nauk aktorskich. Poznał tu wielu przyszłych aktorów oraz reżyserów. Dorabiał będąc kelnerem. Pewnego wieczoru pewna kobieta czekając na posiłek który miał być przyniesiony przez Davida-jako kelnera dała mu swoją wizytówkę i okazało się, że była to Joyce Salznik słynna agentka filmowa. Właśnie dzięki niej zaczął robić karierę, była jednym z dyrektorów castingów w Paramouncie. Joyce stwierdziła, że jeśli David zacznie grać zostanie gwiazdą.
W wieku 23 lat David dostał od Joyce pierwszą małą rolę w filmie "Griffin and Phoenix", miał tylko jedno ujęcie. Kolejną rolę jaką dostał od Joyce była rola Snappera w serialu "Young and Restless" ("Żar Młodości"). Ciężko pracował przez 2 lata aby mógł stać się profesjonalnym aktorem. Ciężka praca opłaciła się - David stał się najsławniejszym aktorem serialu. Wiele gazet przyznało mu symbol sexu.
W 1977 roku Hasselhoff spełnił swoje marzenie odnośnie piosenkarstwa i pierwszy raz zaśpiewał publicznie piosenkę z "Young and Restless". Jednak nie był zadowolony ze swojej kariery-chciał występować w lepszym czasie antenowym. Nie chciał zostać do końca życia bohaterem opery mydlanej.
W 1979 roku David odszedł z "Young and Restless" (polski tytuł "Żar Młodości" - emitowany w Polsacie kilka lat temu) i 1980 zaczął kręcić serial komediowy "Semi-Tough", jednak film okazał się klapą i z powodu niskiej oglądalności został zdjęty z ekranu po 5-ciu odcinkach. Wtedy powrócił do "Żaru Młodości".
W 1981 roku poznał swoją przyszłą pierwszą żonę Catherine Hickland. W 1982 roku znów zrezygnował z pracy w serialu "Żar Młodości" i podczas powrotu do Los Angeles w samolocie przyglądał się mu dziwny facet. Jak się okazało był to Brandon Tartikoff z NBC, który na darmo mu się nie przyglądał. Po kilku dniach David otrzymał propozycje zagrania w "Knight Rider". Gdy zapytał co to jest? dostał odpowiedź, że to serial o mówiącym samochodzie. Poszedł na casting i od razu został wybrany do roli Michaela Knight-a. David tak chciał grać w tym filmie, że kiedy uczył się roli chciał aby wszyscy mówili na niego Michael Knight i rzeczywiście to pomogło. Okazał się znakomitym odtwórcą roli a serial odniósł sukces.
Pomysłodawcą serialu był Glen Larson a uwagę Larsona na Davida zwrócił Brandon Tartikoff, który leciał z Davidem samolotem i dziwnie mu się przyglądał. Larson po przesłuchaniach miał dobre i złe wieści. NBC powiedziało, że to kupują tylko nie wiedzą czy samochód ma mówić i czy chcą Davida Hasselhoffa. Jednak zaryzykowali i serial odniósł niesamowity sukces. Pierwszy odcinek został pokazany 26 września 1982 roku. Glen Larson opowiada: "Serial był przebojem, w pierwszym sezonie emisji został powtórzony 3-krotnie, zaćmił wszystko, pod względem oglądalności był na 2 miejscu".
David ruszył w trasę z samochodem na spotkania fanów aby go mogli bliżej poznać. Dzięki temu David Hasselhoff otrzymał nagrodę publiczności za najlepszego i najbardziej lubianego aktora telewizyjnego.
W 1984 roku David poprosił Catherine Hickland o rękę. A "Knight Rider" stał się międzynarodową sensacją, po roku czasu został sprzedany za granicę, dziennikarze i fani przybywali aby obejrzeć samochód z serialu. David miedzy czasie nie marnował czasu zagrał w filmie "Romans Cartiera" oraz nagrał płytę. Jednak wiosną 1986 NBC zapowiedziało zakończenie "Nieustraszonego" i wtedy David stał się bezrobotny.
W 1987 zaczęły się niepowodzenia Davida. Chodził na castingi różnych filmów, jednak tam mówiono mu, że chcą kogoś w typie Hasselhoffa a nie Hasselhoffa. Małżeństwo Davida także się rozpadło. Odniósł pierwszą ogromną porażkę. Jednak jego życie odmieniła pewna gazeta, która zorganizowała konkurs, gdzie nagrodą było spotkanie z Davidem Hasselhoffem i przejażdżka z nim i KITT samochodem w Universal Studios. Konkurs wygrała pewna Australijka. Niestety dziewczyna nie zbyt dobrze umiała prowadzić i uderzyła w latarnie i uszkodziła KITT-a. David strasznie się przestraszył, że to on będzie musiał pokryć koszty naprawy, jednak samochód był ubezpieczony. Wtedy podczas tej stłuczki dziewczyna w szoku powiedziała mu żeby się nie martwił, gdyż jego płyta w jej kraju robi niesamowitą
karierę i jest na pierwszym miejscu hitów od 3 tygodni. Co najlepsze jego płyta odnosiła nie tylko w Australii sukces, także w Niemczech była hitem.
Wtedy David wpadł na pomysł trasy koncertowej i zaczął szukać sponsorów. Wymyślił, że wystąpi razem z KITT samochodem i tym sposobem chciał zachęcić ludzi do jego muzyki. Powiedział: "Jeśli ludzie nie przyjdą mnie słuchać to przynajmniej obejrzą samochód". W ten sposób znalazł sponsorów. Zbudował dwa samochody i wysłał je do Niemczech i Austrii. Na pierwszym koncercie bylo 10000 ludzi. Nikt w to nie wierzył ale jego muzyka dzięki temu stała się bardzo popularna. Sprzedał 6 milionów płyt dogonił Michaela Jacksona czy Madonne.
Po tym sukcesie wrócił do USA i spotkał aktorkę i przyszłą żonę Pamele Bach, którą pierwszy raz poznał na planie "Nieustraszonego" w 1986 roku w odcinku "KNIGHT RACER" z 4 sezonu. W 1989 roku wzięli ślub i po 3 tygodniach pojechali razem na występ Davida w Niemczech podczas burzenia muru berlińskiego. Wtedy śpiewał piosenkę "LOOKING FOR FREEDOM" dla 100000 osób.
Po powrocie do USA dostał propozycję zagrania w serialu o ratownikach "BAYWATCH" ("Słoneczny Patrol"). Zagrał w serialu gdzie mógł powrócić do roli podobnej do Michaela Knight-a. Jednak stało się coś zupełnie nie oczekiwanego, NBC zdjęło serial "Słoneczny Patrol" po pierwszym sezonie emisji ponieważ zginęło w nim więcej ludzi niż uratowano. NBC powiedziało, że to miał być film o ratowaniu życia a nie zabijaniu.
Wtedy David i reżyserzy wykupili prawa od NBC do serialu i David sam został producentem i scenarzystą "Słonecznego Patrolu". Hasselhoff stworzył serial przyjemniejszy, sexowniejszy i lżejszy w odbiorze. Sam zaczął dobierać aktorki i aktorów m.in. Pamele Anderson, Alexandra Paul, Carmen Electra.
W 1991 roku dostał propozycję w zagraniu w pełnometrażowym filmie przygód Michaela Knight-a: "KNIGHT RIDER 2000". Nie zbyt chętnie chciał się zgodzić gdyż właśnie sam wykupił prawa do swojego serialu i zaczął zajmować się reżyserią, doborem aktorów i nie miał zbyt dużo czasu na pozostałe produkcje. Dzięki namowie fanów Nieustraszonego przyjął rolę i jeszcze raz zagrał Michaela Knight-a.
Później przyjął rolę w filmie "AVALANCHE" ("Lawina") gdzie grał negatywną rolę oraz w filmie "Nieśmiertelny zwycięzca" gdzie zagrał policjanta pilota helikoptera Jack-a Górskiego.
Po tych produkcjach David dalej grał w "Słonecznym Patrolu" i nagrywał płyty. Nagrał 5 kolejnych albumów, które także odniosły sukces.
W 1996 roku David Hasselhoff otrzymał swoją gwiazdę w alei Hollywood. W 2002 roku zagrał w musicalu "JEKYLL and HYDE" który odniósł wielki sukces w Nowym Yorku. Od czasu do czasu pojawia się w nowych produkcjach filmowych.
David Hasselhoff to naprawdę dobry aktor i producent. W Hollywood cieszy się opinią miłego i wielce gościnnego faceta. David zawsze powtarzał pewne zdanie od początku swojej kariery: "Jeśli wierzymy w siebie i w swoje marzenia to one się spełniają tylko nie możemy się nigdy poddać". Jak widać, jemu to się spełniło.
Niestety od kilku lat nie powodzi mu się w życiu prywatnym. Od sierpnia 2006 roku David Hasselhoff i Pamela Bach oficjalnie nie są już małżeństwem. Oprócz żony, stracił również prawa do widywania swoich dwóch córek Taylor i Hayley. Głównym powodem wszystkich problemów miało stać się uzależnienie aktora od alkoholu. Do dzisiaj słyszymy plotki o jego „wyczynach” po pijanemu oraz ciągłych walkach z byłą żoną. Cały czas stara się odzyskać prawa do córek.
David Hasselhoff, choć był wspaniałym Michaelem Knightem, jest zwyczajnym człowiekiem, który ma prawo zbłądzić. Mamy nadzieje, że upora się ze swoimi słabościami, stanie na nogi i jeszcze o nim usłyszymy.. tylko w pozytywnym świetle.

Davidzie, Twoi fani są razem z Tobą!Powyższa biografia pochodzi ze strony: www.knight-rider.aq.pl
z późniejszymi aktualizacjami serwisu Knight Rider Polska.

 
Ostatnia modyfikacja: 26-12-2015 13:28 przez Pik

Komentarze (0)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt