Team Knight Rider to dwudziestodwuodcinkowa kontynuacja jednego z najpopularniejszych seriali telewizyjnych – Knight Ridera. Jego emisję rozpoczęto 6 października 1997 i zakończono w maju 1998 roku.

Fabuła skupia się na nowym zespole stworzonym przez Fundację na Rzecz Prawa i Rządu, którego członkowie mają kontynuować misję rozpoczętą przez Michaela Knighta i KITTa w latach 80. Każdemu agentowi tej pięcioosobowej jednostki towarzyszy skomputeryzowany, gadający pojazd. Drużyna Team Knight Rider ma za zadanie podążać ścieżką wytyczoną przez sławny duet i ścigać przestępców, którzy działają ponad prawem – począwszy od szpiegów i morderców, na terrorystach i handlarzach narkotyków kończąc. W tym celu jeżdżą (a często też latają potężnym Sky One) po całych Stanach Zjednoczonych, próbując naprawić wyrządzone niegodziwości.

I przy okazji kłócą się ze swoimi pojazdami.

Członkowie Team Knight Rider:
- Kyle Steward (Brixton Karnes) – agent CIA, obecny przywódca Team Knight Rider. Jego samochód to Dante - zmodyfikowany, srebrny Ford Expedition.
- Jenny Andrews (Christine Steel) – była Marine i weteranka wojny w Zatoce Perskiej. Podejrzewa, że jej biologiczny ojciec to Michael Knight. Jest kierowcą Domino, czerwonego Mustanga z żeńską osobowością.
- Duke DePalma (Duane Davis) – były oficer policji z Chicago i bokser. Przemieszcza się w Attack Beast, upartym i kłótliwym Fordzie F-150.
- Erica West – malwersantka, oszustka i złodziejka, która dostała drugą szansę – by swoje umiejętności tym razem wykorzystać do egzekwowania prawa. Jako partnerkę przypisano jej jeden z dwóch bliźniaczych motocykli – praworządną i przejętą przestrzeganiem procedur Kat.
- Kevin “Trek” Sanders – geekowaty geniusz techniczny. Swój pseudonim zawdzięcza rodzicom, miłośnikom Star Treka. Jeździ drugim motocyklem – Plato. Obydwaj porozumiewają się w sposób trudny dla zrozumienia przez innych członków ekipy.


Inni członkowie FLAG:
- Gil i Scott – jedni z głównych mechaników na pokładzie Sky One.
- Clyton – szef kuchni na Sky One.
- Kapitan J. P. Wyatt – pilot Sky One.
- Dr Felson – szef personelu medycznego na pokładzie Sky One.
- Shadow – tajemnicza postać, która pomaga zespołowi w najtrudniejszych sytuacjach. W ostatnim odcinku ujawnione zostaje, że w rzeczywistości to kontrolowana przez KITTa projekcja holograficzna.


Inni istotni bohaterowie:
- James Marland – następca Devona Milesa na stanowisku dyrektora FLAG. Odpowiedzialny był za projekt i stworzenie KRO. Po jego fiasku odsunął się z pełnienia tej funkcji na rzecz Kyla Stewarda, któremu została przekazana kontrola operacyjna i terenowa.
- Martin Jantzen – psychopatyczny i niebezpieczny kierowca KRO. Miał być następcą Michaela Knighta.
- Mobius – główny serialowy antagonista, przykuty do wózka i podtrzymywany przy życiu dzięki aparatowi oddechowemu.
- Dennis – przekupiony przez Mobiusa mechanik ze Sky One, który zainfekował samochody wirusem komputerowym.
- Liz „Starr” Starrowitz – pomocniczka i kochanka Mobiusa.
- Max Amendes – jeden z przestępców, z którymi walczyli TKR. Późniejszy członek Legion of Doom Mobiusa.
- Kaila Gordon – kryminalistka, którą schwytali członkowie TKR. Mobius zaprosił ją później do Legion of Doom.
- Roland Laschewsky – ochroniarz Starr i Mobiusa.

Producenci Team Knight Rider starali wzorować się na oryginalnym serialu również fabularnie. Przykładem tego zabiegu jest czwarty odcinek serii (1x04 KRO), w którym wprowadzono wątek KRO – czarnego Ferrari ze sztuczną inteligencją, który miał być godnym następcą KITTa. Jednak z powodu swojego kierowcy, Martina Jantzena, stał się niebezpieczny i zanim został zniszczony, sprawił TKR wiele problemów. Historia ta była oczywistym nawiązaniem do analogicznych kłopotów, które KITTowi i Michaelowi sprawiał KARR w latach 80.

Ale twórcy szukali też własnych ścieżek rozwoju – bardziej skupili się na zagrożeniach globalnych, niż na jednostkowych sprawach drobnych przedsiębiorców i farmerów. W czołówce nie zdecydowano się na nową aranżację dobrze znanego, oryginalnego motywu z „Knight Ridera”, ale na zupełnie inną kompozycję. Od strony technicznej ekipa filmowa TKR w 1997 roku stworzyła też swego rodzaju precedens, kiedy udawało im się kończyć nagrywanie odcinka serialu w ciągu 5 dni roboczych, każdego tygodnia, od maja do października.

Z powodu kiepskiego czasu antenowego i słabych wyników oglądalności produkcja nie dostała jednak zamówienia na kolejny sezon. Seria zakończyła się cliffhangerem: w ostatnim, budzącym najwięcej emocji odcinku „Legion of Doom ” przedstawiono mężczyznę podającego się za Michaela Knighta, a także ujawniono obecne „wcielenie” KITTa. Taki finał pozostawił wiele otwartych i niewyjaśnionych wątków - a rozczarowanych fanów z pytaniami, na które nigdy nie mieli już dostać odpowiedzi. Jednak… czy na pewno?

Gdy Universal Studios zadecydowało o zakończeniu serialu, jeden z producentów wykonawczych – Rick Copp – postanowił się podzielić z fanami pomysłami, które planował zaimplementować w drugim sezonie. Udzielił również wyjaśnień związanych z ostatnim odcinkiem produkcji. Zdradził, że z Davidem Goodmanem, drugim producentem, już na początku ustalili, że Mobius okaże się ojcem Kyla. Informacja ta nie ma jednak potwierdzenia w serialu. Jedyne poszlaki, które mogą na to wskazywać pojawiły się w odcinku 1x18 „Home Away From Home”, gdzie odnotowano, że ojciec Kyla to zdrajca, który oszukał zarówno swój kraj, jak i Rosjan. Natomiast w odcinku 1x11 „Et Tu, Dante” Mobius zwrócił się do przywódcy TKR „my son” („mój synu”). Sceptycznie nastawiony do tego pomysłu był jednak dyrektor Universalu, Dan Filie, więc ostatecznie kwestia ta nie została rozwiązana. Gdyby jednak producentom nie udało się przeforsować tego pomysłu, planowali wprowadzenie w zastępstwie do fabuły Garthe’a Knighta i Goliatha.

W trakcie produkcji serialu zmieniła się również koncepcja tajemniczego Shadow. Pod jego postacią swoją tożsamość miał ukrywać Michael Knight. Pomysł na zastąpienie go KITTem pojawił się dosyć późno przy opracowywaniu scenariuszy. Twórcy uznali, że jednak ciekawszym rozwiązaniem będzie obsadzenie w roli Shadow hologramu, którego źródło przez cały czas miało znajdować się na pokładzie Sky One. Nie ustalili jednak jeszcze wtedy, kto mógłby umieścić KITTa w tym miejscu - logicznym założeniem wydaje się, że był to Michael Knight. Na tym etapie prac nie zastanawiano się też, w jaki sposób TKR mogłoby odbić KITTa z rąk Mobiusa.

Głównym łącznikiem między dwoma serialami miał być Michael Knight. W kolejnym sezonie Jenny potwierdziłaby przypuszczenia co do tożsamości swojego ojca. Gdyby udało nakłonić się Davida Hasselhoffa do współpracy, spotkanie ojca i córki scementowało by ze sobą seriale. Jednak brak chęci współpracy ze strony Davida, który w tym czasie zajęty był pracą przy „Baywatch” i nie był zainteresowany TKR, producenci uznali za ostateczny cios, który zadecydował o skasowaniu serialu.

Producenci w pierwszym sezonie chcieli przedstawić i zaznajomić widzów z nowymi bohaterami i pojazdami, a dopiero w późniejszym czasie wprowadzić postaci znane z oryginalnej serii. Liczyli na to, że w kolejnych odcinkach będą mogli lepiej zaprezentować bohaterów, którym poświęcono mniej czasu antenowego. Najbardziej pokrzywdzony w tej kwestii był Duke DePalma i w kolejnych seriach planowano wyrównać tą różnicę zagłębiając się w jego przeszłość, gdy pracował jako policjant w Chicago. Planowano również pokazać rodziców Treka. Więcej moglibyśmy dowiedzieć się też o kryminalnej przeszłości Eriki. W kolejnym sezonie planowano skrzyżować drogi kobiety i jej byłego męża-partnera w zbrodniach, który ostatecznie poświęcił ją by ratować siebie. W dalszym ciągu planowano też bawić się relacją Kyla i Jenny.
 
Ostatnia modyfikacja: 09-01-2016 23:57 przez Pik

Dział przygotowała Fenix The Best
Komentarze (0)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt