Pojazdy w Team Knight Rider


Jednostkę Team Knight Rider tworzą nie tylko agenci operacyjni, ale też pięć pojazdów o odmiennych osobowościach i różnorodnych funkcjach. Te futurystyczne, zwalczające przestępczość maszyny są "przedłużeniem" osobowości swoich kierowców.
Każdy z nich, tak jak Knight Industries 2000, wyposażony jest we własny, komputerowy system AI. W przeciwieństwie do KITTa, są to jednak jednostki o wąskim, specjalistycznym spektrum działania. Ponadto w każdym wozie umiejscowione zostały słabe punkty będące zabezpieczeniem na wypadek, gdyby któryś z pojazdów zwrócił się przeciwko Fundacji. Rozwiązanie to zdecydował się wprowadzić James Marland po incydencie z KRO. Uznał wtedy, że jeden kierowca i jeden samochód nie powinni posiadać aż takiej mocy.
Samochody są opancerzone, żeby chronić swoich pasażerów, nie posiadają jednak niezniszczalnej Molekularnej Powłoki Ochronnej (Molecular Bonded Shell). Uderzenia pocisków lub choćby znalezienie się w pobliżu eksplozji powoduje powstawanie fizycznych szkód. W ramach przeciwdziałania temu, pojazdy wyposażono w funkcje autonaprawy, która umożliwia odbudowanie drobnych uszkodzeń takich jak rozbite okna lub pokruszone elementy nadwozia. Poważniejsze usterki wciąż jednak wymagają wizyty w warsztacie.Główne pojazdy:


Dante (DNT-1; głos Tom Kane) - to srebrny Ford Expedition, którym kieruje Kyle Stewart. Jest wystarczająco duży by komfortowo pomieścić wszystkich członków zespołu i może służyć jako mobilne centrum dowodzenia. Przód samochodu zakończony jest maskownicą i osłoną zderzaka, a jego boczne i tylne szyby są całkowicie zaciemnione. Posiada również przedłużony dach i specjalistyczne opony. Dante jest szybki, wszechstronny i wytrzymały. Mówi z wyniosłym, brytyjskim akcentem i lubi sprawiać, żeby jego kierowca lub pasażerowie czuli się niezręcznie. Jest przywódcą wszystkich pojazdów (pomimo tego, że nigdy nie chcą go słuchać) i często wypowiada się w ich imieniu.


Funkcje:
3-Dimensional Scan
6000 Voice Modulations
Aquatic Survival Module
Directional Transponder
Electromagnetic Pulse Shield
Front Knock-Out Darts (2)
Front Laser
Front Missiles (6)
Grappling Hook
Holographic Projector
Infra-Scan
Intruder Defense System (Control-Steering Wheel Shock)
Laser Target Control System
Mini-Missile (Roof)
Remote Locator
Roof Rocket Launcher
Side Missiles (3 per side)
Tracking Beacon
Tranquilizer Darts
Video Data Bank
Voice Print Analysis
Domino (DMN-1; głos Nia Vardalos) jest zmodyfikowanym Mustangiem przypominającym Forda Cobrę. To elegancki, dwuosobowy, czerwony kabriolet z wąskimi światłami i otworami w przednim zderzaku na lasery i światła przeciwmgielne. Wyposażono ją w katapultowane fotele (Ejector Seats) i boczny wydech powietrza. Domino jest szybka, seksowna, z uwodzicielskim i egzotycznym głosem. W przeciwieństwie do swojego kierowcy - zachowawczej i nieśmiałej Jenny Andrews - lubi podejmować ryzyko. Ku niezadowoleniu pozostałych pojazdów jest też bardzo gadatliwa i lubi plotkować. Nie wstydzi się zagadywać i flirtować z każdym przystojnym mężczyzną, który znajdzie się w jej pobliżu.Funkcje:
3-Dimensional Scan
Directional Transponder
Ejector Seats
Electromagnetic Pulse Shield
Grappling Hook
Holographic Projector
Infra Scan
Intruder Defense System
Intruder Control Ejection Seats
Front Tracking Darts (2)
Front Knock-Out Darts (2)
Front Laser
Front Missiles (6)
Microwave Laser Beam
Remote Locator
Tracking Beacon
Transponder Darts (Homing Device)
Video Data Bank
Voice Print Analysis
Attack Beast (BST-1; głos Kerrigan Mahan) - to czarny Ford F-150 - pół-samochód terenowy, pół-czołg najeżony bronią, hakami, wciągarkami i działami laserowymi. Zarówno z przodu jak i z tyłu ma osłony i maskownice oraz zasłoniętą platformę. Beast jest uparty, uwielbia się sprzeczać i robi tylko to, na co ma ochotę. Nie lubi przyjmować od nikogo rozkazów, zwłaszcza od swojego kierowcy Duka DePalmy, i czuje się w obowiązku mu odpyskowywać. Jest jednak lojalny i nie pozwoli by w trakcie misji jego partner odniósł jakiekolwiek obrażenia. Podkochuje się w Jenny i bez zbędnego gadania jest w stanie zrobić wszystko, o co go poprosi. Jego twarda i szorstka natura wyraźnie łagodnieje przy kobiecie. Beast jest najwytrzymalszym z pojazdów, a jego ulubioną taktyką walki jest zaskakiwanie nieprzyjaciół poprzez przebijanie się przez ściany. Jego jedyną słabością oprócz Jenny jest muzyka Alanis Morisette.Funkcje:
3-Dimensional Scan
Molecular Bonding Reinforced Steel Shell
Front Grill Knock-Out Darts (4)
Catch Net
Air Ram
Front Crash Shield
360-Degree Range Roof Rocket Cannon
CO2-Extinguisher
Directional Transponder
Electromagnetic Pulse Shield
Flame Thrower
Grappling Hook/Winch
Holographic Projector
Incidraries
Inflatable Cushion in Pick-Up
Infra Scan
Front Microwave Laser Beam
Missiles
PA-System
Remote Locator
Satellite Communications
Tracking Beacon
Tranquilizer Darts
Video Date Bank
Voice Print Analysis
Kat (KAT-1; głos Andrea Beutner) jest zaawansowanym technologicznie motocyklem-hybrydą, który łączy się z Plato i tworzy nowy pojazd - High Speed Pursuit Vehicle. W tym trybie mają możliwość osiągania zawrotnych prędkości przy nadzwyczajnej zwrotności. Kat ze swoją praworządną naturą jest zupełnym przeciwieństwem swojej ludzkiej "partnerki", Eriki West. Skrajnie różne osobowości rodzą między nimi częste konflikty, przez co Kat częściej musi się zachowywać jak matka kobiety, niż jej kumpela. Motocykl sztywno trzyma się reguł i procedur, ale by ocalić Erikę z opresji jest nawet w stanie zniszczyć (chociaż niechętnie) cudze mienie.Funkcje:
1/2 Combo-Car
3-Dimensional Scan
8mm Tape Deck
Side Missile (right)
Front Missiles (3)
Directional Transponder
Electromagnetic Pulse Shield
Grappling Hook
Front Laser
Leg Trap
Motorized Propulsion Device
Remote Locator
High-Memory Capacity
Tracking Beacon
Turbo Thrusters
Video Data Bank
Voice Print Analysis
Plato (Plato-1; głos John Kassir) razem z bliźniaczym motocyklem, Kat, tworzą niepowtarzalny i aerodynamiczny pojazd pościgowy High Speed Pursuit Vehicle. Kierowcą Plato jest Trek, z którym dzielą zafascynowanie do faktów, liczb, wykresów, danych i popkultury. We dwójkę stworzyli dziwnego rodzaju symbiozę, której nie potrafią zrozumieć pozostali członkowie drużyny. Motocykl porozumiewa się ze światem wyłącznie najbardziej rozpoznawalnymi cytatami z filmów i seriali. Reszta zespołu ma problem z rozgryzieniem tego kodu, a Trek musi tłumaczyć jego wypowiedzi w zrozumiały dla wszystkich sposób. Motocykl niechętnie rozmawia z innymi, a pozostałe pojazdy rzadko rozpoczynają z nim rozmowę.Funkcje:
1/2 Combo-Car
3-Dimensional Scan
8mm Tape Deck
Side Missile (left)
Front Missiles (3)
Directional Transponder
Electromagnetic Pulse Shield
Grappling Hook
Front Laser
Leg Trap
Motorized Propulsion Device
Remote Locator
Special AI-Chip with +5 meg than the other TKR vehicles
Tracking Beacon
Turbo Thrusters
Video Data Bank
Voice Print Analysis

Inne pojazdy:


Sky One - mobilna siedziba Team Knight Rider. To ogromny, wojskowy samolot transportowy typu C5 Galaxy. Posiada cztery obrotowe silniki, które umożliwiają pionowy start i lądowanie. Załoga samolotu liczy 65 osób, w tym agentów TKR, mechaników, konserwatorów, członków załogi przeciwpożarowej, pracowników kuchni i personelu medycznego. Samolot jest bardzo zaawansowany technologicznie - został wyposażony m.in. w szczątkowe AI i system autodiagnostyki, który potrafi wykryć i przeanalizować usterki na podstawie ponad 800 kryteriów testowych.

KRO - to zmodyfikowane Ferrari F355, które miało być następcą KITTa. Jego AI okazało się jednak wysoce niestabilne i ku rozczarowaniu swojego twórcy, Jamesa Marlanda, powtórzył niechlubną historię KARRa. Osobowość KRO była odzwierciedleniem jego kierowcy - przebiegłego i chorego psychicznie Martina Jentzena. Mężczyźnie udało się przekonać wszystkich, że może zostać kolejnym Michaelem Knightem. Bezbłędnie przeszedł wszystkie testy FLAGu i nie wzbudził niczyich podejrzeń w czasie rekrutacji. Po serii zdarzeń, które doprowadziły do zamordowania przez KRO pięciu osób, samochód został zdezaktywowany, a jego kierowca osadzony w więzieniu.

Knight Alpha - prototyp pojazdu oparty na projekcie Forda Ka dla europejskiego oddziału Team Knight Rider w Berlinie. Przedstawiono go w odcinku "Legion of Doom". Uparł się na porozumiewanie wyłącznie w języku niemieckim, pomimo zdolności do konwersacji w nieskończenie wielu językach. Po próbie przeprogramowania na język angielski, zaczął mówić po francusku.


 
Ostatnia modyfikacja: 16-06-2016 03:00 przez Pik

Dział przygotowała: Fenix The Best
Komentarze (0)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt