K.I.T.T. - super skomputeryzowany samochód o ogromnych możliwościach, czarny, szybki, budzący respekt. A William Daniels, czyli jego głos urodził się 31 marca 1923 roku. Ma 163 cm wzrostu. Był absolwentem Hight School of Music and Art. (Wyższa Szkoła Muzyki i Sztuki) by potem dostać się do Northwestern University. Początkowo pracował jako aktor teatralny, ale po przeniesieniu się do Kaliforni w 1967 roku otrzymał rolę ojca zbuntowanego Bena w filmie "Absolwent" (grał przy boku Dustina Hoffmana). Grywał w filmach rodzaju "1776", "A Case of Rape", "The Adams Chronicle". W 1980 roku zagrał doktora Craiga w "St. Elsewere" i otrzymał nagrodę Emmy. Serial ten wprowadził pewne problemy przy produkcji "Knight Rider" i William nie mógł przez cały tydzień być na planie. Dlatego też Williama Danielsa normalnie zastępował asystent reżysera, a on sam przychodził do studia montażowego w weekendy i nagrywał scieżkę dzwiękową z głosem K.I.T.T.-a. Po zakończeniu produkcji "Nieustraszonego" Daniels zagrał w serialach: "Captain Nice", "The Nancy Walker show", "Freebee and bean". W roku 1991 ponownie podłożył głos K.I.T.T.-a w filmie "Knight Rider 2000". W 2004 roku Daniels znów dostał rolę w serialu komediowym...


William Daniels bardzo ciepło wypowiada się o KNIGHT RIDER i K.I.T.T.- cie:

"Bardzo chętnie go oglądam, kiedy go widzę czuje się jak był bym tam cały czas obecny, rozumiem myśli samochodu gdyż nim jestem, myślę że pomysł na serial był świetny i sam musze przyznać ze pasuje do roli KITT-a. Daje mu trochę człowieczeństwa, że widzowie nie odbierają go jak zwykłą maszynę. Dałem mu pewien charakter i styl wypowiedzi. Pamiętam że kilkakrotnie Universal zapraszał mnie na różne samochodowe wystawy gdzie był pokazywany KITT i oczywiście siedziałem schowany w budynku i musiałem mówić do ludzi zwiedzających KITT-a. Pamiętam, że dziennikarze na konferencji prasowej zadawali pytania producentom jak zrobili mówiący komputer w samochodzie, odpowiedzieli zapraszając mnie na sale konferencyjna i musiałem się przedstawić słynnym zdaniem z pierwszego odcinka. Nazywam się Knight Insustries Two Thousand w skrócie KITT. Dla mnie "Nieustraszony" będzie zawsze miłym wspomnieniem W końcu jestem głosem najsłynniejszego samochodu na świecie."

William lubi grać w szachy, gotować i czytać książki. Czasami gra w tenisa (grywał także z Davidem Hasselhoffem). William Daniels ma dwóch synów pierwszy ma na imię Robert, a drugi (i tu pojawia się pewna zbieżność) David, jego żona to Bonnie Barlett.


 
Ostatnia modyfikacja: 26-12-2015 13:28 przez Pik

Dział przygotował: BXMASTER
Komentarze (0)


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt