Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Stacje radiowe (również internetowe)
Autor Wiadomość

Pik 
Administrator

Wysłany: 26-06-2008, 01:36 Stacje radiowe (również internetowe)

Mam do Was taką małą ankietę..
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. :)

Owszem temat o muzyce już jest, ale chciałbym tutaj bardziej skonkretyzować me pytania.
Mianowicie:
1) Czy słuchacie radia?
2) Jakich stacji najcześciej?
3) Jakiej muzyki lubicie słuchać w radiu?
4) Czy lubicie słuchać radia przez internet, czy tylko tradycyjnie - w eterze?
5) Jeśli tak, to dlaczego, a jeśli nie, to.. dlaczego? :P
(chodzi mi o to, czy radio internetowe ma jakąś przewagę nad zwyczajnym lub czy ma jakieś gorsze strony?)
6) Co lubicie, a co Was denerwuje w polskich stacjach radiowych?
7) A może czegoś Wam brakuje w radiu?

Czym bardziej wylewne i dokładniejsze odpowiedzi, tym lepiej, natomiast za każde będę bardzo wdzięczny. :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 26-06-2008, 09:52 

Czyżby praca na wakacje? :lol: Ostatnio do mnie dzwonili z niemal identyczną ankietą ale nie spełniłem ich kryteriów :lol:

1) Jeśli mam czas to słucham
2) Obecnie chyba tylko Radio Dla Ciebie (RDC 101FM) bo w każdym innym sieczka
3) A no właśnie. Klubowej, ale z prawdziwego zdarzenia - house w różnych odmianach, r'n'b/hip/hop/soul, a także różne nowości z kraju i ze świata których nie da się usłyszeć w innym radiu - i te kryteria spełnia RDC;p
4) Przez internet słucham również, lecz tylko dwóch stacji, zagranicznych.
5) Przewaga radia internetowego..hmm..np taka, że z tradycyjnego radia mogę coś nagrać tylko na kasetę, a z internetowego mogę nagrać w mp3 i na płytę (czego jednak nei robię, bo traktuję takie nagranai czysto informacyjnie/orientacyjnie), no i także mogę posłuchać tego czego nie usłyszę nigdy w polskim radiu (chyba że w RDC;p ..serio;p)
6) W polskich stacjach radiowych nie lubię niczego. Zeszły na psy. Jedyne które naprawdę sobą coś reprezentują to stacje Polskiego Radia (w tym RDC;p), innym czasem zdarzają się wyjątki ale trzeba dobrze trafić a mi się trafiaćnei chce. Wszędzie tylko sieczka, mdła muzyczna papka, jest coprawda Radio Pogoda zwane obecnie Radie, Złote Przeboje, ale wszystkie te przeboje mam na płytach i jak mam ochotę to właśnie tych płyt słucham. Poza tym większość tzw.nowoczesnych prowadzących, tj. elo heja wyślij esemeska i zrób hałas, jakoś do mnie nie trafia, widaćza stary jestem. Nie, tak naprawdę to nie jest radio tylko jakaś maskarada, jakiś cyrk. I nie chodzi tu o sztywniactwo, nei popadajmy z jednej skrajności w drugą, po prostu można prowadzić audycję także na luzie i z klasą a niestety coraz mniej jest osób które to potrafią.
7) Naprawdę mam pisać kolejny wywód? Chyba poprzednie punkty odpowiadająna to pytanie;p

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :wink:

dejwitt

Wysłany: 26-06-2008, 11:10 Re: Stacje radiowe (również internetowe)

Najpiew to sie ladnie przywitam bo jestem tutaj nowy :) , Dawid 22 lata mieszkam w Żorach,hobby i fascynacja to amerykanska motoryzacja, otoz nosilem sie zamiarem kupna T/A 3 gena ale zdecydowalem sie na Camaro :) ,rzecz jasna z silnikim 5.7...teraz do pytan

1)slucham radia najczesciej w samochodzie,w domu wole posluchac mp3
2)najczescie slucham ANTYRADIA 106.4
3)rock, wszystkie odmiany metalu, reagge,ska, rock polski, blues,
4,5)sluchanie przez neta czy tez tradycyjna metoda to zalezy (w moim przypadku) od miejsca gzdie jestem, jezeli jestem w polsce rzecz jasna slucham radia tradycyjnie, ale kiedy wyjezdzam za granice i mam dostep do neta to slucham polskiego radia za posrednictwem internetu
6)w radiach lubie muzyke ktra nie smierdzi komercha,denerwuja mnie reklamy i co 30 minut wiadomosci ktore sa powtarzane przez caly dzien
7)nie wiem czego moze brakowac,wzasadzie wszystko jest w antyradiu :)

pozdrawiam

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 26-06-2008, 12:42 

A co tam wypełnię sobie tą ankietę:>

1. słucham jak już nie mam ochoty na nic innego ( lub nie ma innych mediów) czyli np nad jeziorem Drużno.

2. Zależy czy ja włączam radio czy ktoś inny:P a tak serio to RMF FM albo typowo regionalnych stacji.

3. Rocka pop-rock, i głównego letniego hitu ale nie więcej niż raz dziennie.

4. lubię internetowe radyjka także:>

5. powód jest prosty: są tematyczne z muzyką której nie ma w radiu ( np J-Rock czy właśnie pop-rock azjatycki)

6. Denerwują mnie audycje z politykami, a lubię kiedy są bloki z muzyką z lat 7- do 90['

7.tak programu na papierze co kiedy leci:> 9 lub w necie) moze takie i są ale ja się nie spotkałam.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 26-06-2008, 13:21 

Witam dejwitt! Zachęcam do napisania artykułu o tym jak wygląda użytkowanie takiego auta i przedewszystkim jak jeździ! :)

Co do radia:

1) Tak, czasami
2) Trzeci program Polskiego Radia, Złote Przeboje, Roxy FM,
3) Rock, Pop, trochę Hard Rock i Punk-Rock, ewentualnie muzyka elektroniczna, tudzież różne hity, dobra muzyka filmowa
4) Wolę tradycyjnie
5) Internet się rwie, zapewnia słabą jakość i przedkłada ilość nad jakość
6) denerwuje mnie: złe dobranie muzyki w stacjach komercyjnych.(nie pasuje do pory dnia, okazji, poprzedzających i następujących piosenek, "nastroju krajowego"), w stacjach publicznych wkurza mnie że potrafią puścić każdą krajową miernotę np. "...daj ogień i skręta, śnią mi się bliźnięta..." Wkurza mnie przerywanie utworów. Powinno się nadawać od pierwszego do ostatniego dźwięku. Irytują mnie hałaśliwe i/lub śpiewające wstawki między piosenkami, wrzaski, durne śmiechy i nieudolne żarty młodych spikerów. Ponadto wkurza mnie nadawanie reklam bez cichego, spokojnego ostrzeżenia i puszczanie ich głośniej od piosenek. Zaatakowany nagłą dawką decybeli o nowym kremie, z wrzaskiem zeskakuję z kanapy i wyłączam radio tudzież ściszam je tak że nie słyszę rozpoczęcia nowego programu. Bardzo nie lubię przedłużającej się autoreklamy radia(np. kilka minut pociętych hitów i kilka razy powtarzany na nich tekst "Złote Przeboje") Denerwujące są reklamy konkursów. Leci coś fajnego w co z trudem się wczuliśmy bo nie pasowało nijak do pory dnia i poprzedzającej piosenki ale jednak i nagle: "WOJNA PŁCI!". No cholery można dostać! I moi koledzy mają na temat radia podobną opinię. Wkurzają mnie też zbyt częste bloki reklamowe i najgorsze: Wiadomości co pół godziny. Przecież za pół godziny prawie nic nowego się nie dzieje, za to z reklamami przy takim układzie nie można zrobić porządnej klimatycznej i spójnej audycji muzycznej. Nie do zaakceptowania jest dla mnie wszelkie upolitycznienie. Ponadto wiadomości WSZĘDZIE są do kitu! Co mnie obchodzi kolejny wypadek czy Jasiu który znalazł wielkiego grzyba? Jak to kształtuje mój światopogląd? Jak obywatel może na tej podstawie mieć obraz tego co się w kraju i na świecie dzieje? W wiadomościach powinny być przedewszystkim NAJWAŻNIEJSZE informacje polityczne, info o odkryciach naukowych, wydarzeniach kulturalnych, sukcesach sportowych i np. czasowym zamknięciu jakiegoś ważnego muzeum bo to są informacje użyteczne i dla obywateli ważne. Reszty można się dowiedzieć gdzie indziej jak to kogoś interesuje i ogólnie wiadomo że codziennie ludzie zabijają się w wypadkach samochodowych. Nie ma sensu o tym krakać. Lepiej zrobić jakiś program choćby tylko godzinny o tym problemie i zaprosić do niego Sobiesława Zasadę, Leszka Kuzaja czy Tomka Czopika albo innych rajdowców i spytać się ich co z tym zrobić ,a nie jakiegoś pierdołę urzędasa który ma na to wszystko jedną receptę: Ograniczenie prędkości do -50km/h i tysiąc fotoradarów na metr drogi. oraz próg zwalniający co pół metra. I odnośnie tego i ogólnie wszelkie audycje powinny być wyczerpujące, merytoryczne i z udziałem autentycznych autorytetów w danej sprawie ,a NIE jakiegoś palanta który odpowiada na kretyńskie pytania spikera-idioty który w ogóle nie wie o co w tym wszystkim chodzi. Jeżeli spiker prowadzi audycję to powinien być do niej przygotowany merytorycznie i dać się autorytetom wypowiedzieć albo pozwolić grupie autorytetów przeprowadzić na antenie dyskusje i oni już sobie poradzą i powiedzą co trzeba pod warunkiem że nie będzie się im przeszkadzać.
7) Misji, jak we wszystkich mediach. Kiedyś z telewizora i radia mówili do nas profesorowie i potrafili autentycznie nas zabawić ucząc o muzyce klasycznej, kulturze i nauce. (m.in. kultowy program "Laboratorium" TVP. Teraz ster przejęli kretyni i daje o sobie znać Kopernikańska zasada kiepskiego pieniądza. W tym przypadku naukę wypiera rozrywka, rozrywkę marna rozrywka, a marna rozrywkę ewidentny kicz. Tak być nie może! I NIE wolno dopuścić do głosu wszelkich środowisk radykalnych na jakikolwiek temat choćby był to Jezus Chrystus i apostołowie. Skrajności z reguły do niczego dobrego nie prowadzą jeżeli nie przeciwstawi się im jakiejś kontry. Owszem sprawny dziennikarz może wykorzystać coś radykalnego żeby zmusić ludzi do spojrzenia na coś z szerszej perspektywy bo jak wiemy każdy człowiek ma jakiś światopogląd który zmniejsza się, staje sie nieskończenie upośledzony i tak mały że zamienia się w punkt. I wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia."

Rider 
Konserwator

Wysłany: 26-06-2008, 13:38 

1. Słucham (wczoraj kupiłem sobie nowiutkie do auta :D ).

2. Radio Złote Przeboje.

3. Wszystko co 60's, 70's i 80's ;) .

4. Myślę, że gdy jestem przy kompie to tak ;) .

5. Radio internetowe jest o tyle dobre, że gdy siedzę przy kompie to nie muszę włączać kolejnego urządzenia, by sluchać jakiejś stacji, wystarcza mi sam komputer. Wkurzające jest napewno to, że czasem buforuje sie co chwilę, ale internet jest coraz szybszy i problem występuje sporadycznie :) .

6. Trudno powiedzieć, o ile w Złotych Przebojach nie spostrzegłem tego o tyle w innych rozgłośniach denerwuje mnie język prowadzących różne audycje. Nazwę go "na siłę młodzieżowy". Oczywiście nie muszę mówić o mało ambitnych piosenkach puszczanych w najlepszym czasie antenowym (z wyłączeniem właśnie Radia Złote Przeboje) ;) .

7. Brak wyświetlania tytułów i wykonawców (znowu się pochwalę, ale wczoraj kiedy bawiłem się nowym radiem poobserwowałem dłużej RDS no i niestety w kółko leci właściwie tylko nazwa radia, czasem godzina ewentualnie nr do rozgłośni). Tytuły, tytuły i jeszcze raz tytuły :) .

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :) .

Piszę poprawnie po polsku.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 26-06-2008, 14:48 

1) Czy słuchacie radia?

Tylko jak jeżdzę Cytryną.

2) Jakich stacji najcześciej?

Tylko RMF FM. :)

3) Jakiej muzyki lubicie słuchać w radiu?

Nie słucham radia, więc ciezko tu mówic jakimś konkretnym gatunku. :)
Ponieważ słucham go tylko w samochodzie, to muzykę traktuję jak zapychacz, żeby w samochodzie nie bylo za cicho. :)

4) Czy lubicie słuchać radia przez internet, czy tylko tradycyjnie - w eterze?

Tradycyjnie. :)

5) Jeśli tak, to dlaczego, a jeśli nie, to.. dlaczego?

Nie słucham radia, ponieważ za bardzo mnie denerwują rozne rzeczy, bez których radio nie może funkcjonowac ale o tym niżej. :)
W domu nie słucham, ponieważ mam sporo swojej, wyselekcjonowanej muzyki i wolę posłucha tej dobrej muzy niż niewiadomoczego z radia. ;)
A w samochodzie słucham dlatego, że zazwyczaj nie ma tam plyt z muzyką ktora lubie. :)

6) Co lubicie, a co Was denerwuje w polskich stacjach radiowych?

Denerwują mnie za częste wiadomości, reklamy, zbyt długo gadający prowadzący, powtarzanie tzw. "hitów" po 50 razy dziennie, konkursy, przerywanie muzyki, niedopasowanie gatunkowe i wlasciwie wikeszosc rzeczy, ktore wymienili moi poprzednicy. :)

7) A może czegoś Wam brakuje w radiu?

Ja po prostu nie lubię radia, trudno mi więc wskazac cos konkretnego. :)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 26-06-2008, 17:28 

1.Tak:)

2. RMFFM

3.Tej co leci:D

4.Jeśli nic w eterze ciekawego nie leci to lubie posłuchac internetowego;)

5.Lubie,umila czas pracy:) szybciej czas leci:)

6.Jak powyzej...beznadziejne reklamy radiowe;/

7.Tego co każdy z was napisał powyżej po trochu :wink:

8. NIe ma za co :)

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 15-07-2008, 14:55 

Ostatnio zacząłem słuchać BBC Radio. Głównie program 2. :)

Mandrivnyk 

Wysłany: 22-03-2009, 23:01 

Ja tak samo jak kolega dejwitt.
Dodam, że oprócz Antyradia słucham jeszcze Eska Rock i RMF Rumor .
A to czy przez internet, czy tradycyjnie zależy czy w domu czy w aucie.
Serwisy informacyjne są potrzebne, ale jeśli są czytane przez człowieka na żywo i nie są klecone na szybko (nie znaczy, że mają być długie).
A za te ryczące wszędzie reklamy, to kiedyś komuś odpowiedzialnemu za to, skopie tyłek.

wewa 
ala Aislin

Wysłany: 28-04-2009, 12:45 

1. czasami....
2. jak tak to tylko BBC, u nas to na maturze nam tego puszcaja :) sprobojcie zrozumiecz :)
ale musialam polubicz, zrzesta calkiem fajnie czasami gadaja :D (...slucham wylacznie documentaries, zadne wiadomosci.... to jest hardcore :D )
3. rock, hard rock, metal .... i oldies :D
4. bbc dziala tylko przez internet, jak sie nudze to proboje znalesc cos rockowe :) no do tej pory sie nie udalo :(
5. metalu w slowackim radiu neznajdziecie... ;)
6.
Fenix The Best napisał/a
Denerwują mnie za częste wiadomości, reklamy, zbyt długo gadający prowadzący, powtarzanie tzw. hitów po 50 razy dziennie, konkursy, przerywanie muzyki, niedopasowanie gatunkowe

slowacke o nic lepsze :(
7. wiencej piosenek, nie wciagle powtazanie tych samych wkolo :)

slowackie/polskie to chyba to samo co sie lyczi radia :)

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 29-04-2009, 13:41 

1.Dość często
2. RMF FM, Radio Zet, na necie Radio ESKA i RDC
3.Muzyka klubowa i Rock
4.Tak i tak
5.Zależy to od tego czy jestem aktualnie w domu przed kompem wtedy słucham internetowego radia, a jak coś robię nie przy kompie to stacjonarne radio ewentualnie na dworze radio z komórki.
6.
wewa napisał/a
Fenix The Best napisał/a:
Denerwują mnie za częste wiadomości, reklamy, zbyt długo gadający prowadzący, powtarzanie tzw. hitów po 50 razy dziennie, konkursy, przerywanie muzyki, niedopasowanie gatunkowe

Nic dodać nic ująć
7.Tak, Dj-eja eNeRa jest za mało :lol:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-04-2009, 18:32 

Bialy napisał/a
7.Tak, Dj-eja eNeRa jest za mało

To akurat da się łatwo zmienić :wink:

Odpowiedz do tematu