Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aktualne zmiany w serwisie
Autor Wiadomość

krysti111 

Wysłany: 22-04-2011, 20:16 

Pik napisał/a
Ostatecznie została rozwiązana kwestia dublowania się nicków w sekcji Online, czyli na liście osób aktualnie obecnych w serwisie.

Od tej pory każdy nick wystąpi maksymalnie jeden raz.
Nie będzie już żadnych podejrzeń o rozdwojenie jaźni. ;)

Jednocześnie zostało wprowadzone specjalne powiadomienie.
Jeżeli w tym samym czasie na jedno konto użytkownika zalogują się dwie osoby (z różnych adresów IP) jego nick zostanie zaznaczony kolorem czerwonym.
Jest to informacja, która może wskazywać na fakt, iż ktoś niepowołany włamał się na nasze konto.
Informacja będzie się także pojawiać w sytuacji, gdy my przeglądamy serwis z kilku komputerów na raz. Wówczas nie trzeba się nią przejmować.

Powiadomienie (wyróżnienie kolorem) będzie widocznie wyłącznie dla danego użytkownika.

Pomocy teraz tak mam, wylogowałem się i nie pomogło. :evil: :shock:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 22-04-2011, 22:23 

Może wyłączałeś w tym czasie internet - wtedy zmienia Ci się IP i jesteś w serwisie zarówno z nowym jak i starym. Też tak od czasu do czasu miewam. A w razie innych wątpliwości - i w ogóle w przyszłości - pisz w tym temacie: http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?t=149

Pik 
Administrator

Wysłany: 11-06-2011, 05:00 

Dawno nie aktualizowałem tego tematu.. Jednak wreszcie mogę Wam przedstawić ostatnio wprowadzone zmiany w serwisie. Część rzeczy już znacie, ale jestem przekonany, iż większość Was zaskoczy. :)

Nie pisałem na bieżąco, bowiem czekałem, aż zamkniemy pewien etap prac, który rozpoczęliśmy jeszcze w zeszłym roku, przygotowując modernizacje z okazji urodzin serwisu.

Wówczas, dzięki zaangażowaniu całego Zarządu, zostały zamieszczone nowe zdjęcia do wszystkich odcinków oryginalnego Knight Ridera.
Dodaliśmy także możliwość komentowania tych obrazków.

Te zmiany wszyscy znacie, a z nowej funkcjonalności chętnie korzystacie. Bardzo nas to cieszy. :)

Nowe obrazki w losowej galerii.
W związku z nowymi zdjęciami z odcinków, także te obrazki zostały zaktualizowane.
Od tej pory wszystkie wyświetlane screeny naprawdę pochodzą z serialu. Usunęliśmy przy tym przypadkowe zdjęcia, które do tej pory pojawiały się w losowej galerii.

Od czasu imprezy urodzinowej, wprowadzaliśmy większe i mniejsze aktualizacje.
Przedstawiam Wam ich listę:

Zupełnie nowy dział Linki.
Ze zmienioną oprawą graficzną i nowym sposobem zamieszczania odnośników.
Każdy może zaproponować nowy link do zamieszczenia w dziale. Jednak zostanie on wyświetlony dopiero po akceptacji Moderatorów. Ma to na celu niedopuszczenia do sytuacji, jaka była poprzednio, tj. do działu były dodawane linki mało wartościowe lub niezgodne z prawem.

Funkcja Przypomnienia hasła - Przydatna dla rzadziej odwiedzających nas użytkowników.

Modernizacja sposobu wyświetlania komentarzy Newsów. Tutaj nastąpiło kilka mniejszych zmian, ale największą z nich jest wprowadzenie możliwości podglądu komentarzy do Newsów w archiwum. Nie można ich edytować lub dodawać nowych, ale można je odczytać. Wcześniej było to niemożliwe.

Został poprawiony problem z niewyświetlaniem się obrazków w dziale Książki.

A oto największa aktualizacja:

Dzisiaj uruchomiliśmy dwa, całkowicie odnowione działy - Artykuły i Fan Fiction.
Teraz pracują one na jednym silniku, dzięki czemu wprowadzone w przyszłości zmiany, będą dotyczyły obu działów jednocześnie. Bardzo łatwo będzie można także stworzyć kolejny, podobny dział.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie kategorii. Czyli od tej pory będziecie mogli pogrupować opowiadania, które są podzielone na części.

Kompletnie zmieniony został także layout działu - na lżejszy, bardziej czytelny i przyjemniejszy.

Przy tworzeniu artykułów i ficków, pojawił się przycisk Podglad. Wierzę, że będzie pomocny przy publikowaniu nowych treści.

Stworzyliśmy także dodatkową funkcjonalność, która w przyszłości obejmie również inne działy.
Mianowicie w artykułach i fan fickach możecie stosować wszystkie BBCode znane z forum.
Możecie skorzystać na przykład z [imgs/m/l], , , , czy [qoute ].

To nie wszystko, co oferują nowe działy. Jednak resztę pozostawię Wam do odkrycia. ;)

Przy okazji tej aktualizacji, dwóch użytkowników ma dla Was własne niespodzianki.

Szachu postanowił podzielić się z nami swoją archiwalną twórczością.
W dziale Artykuły czekają jego archiwalne publikacje.

Natomiast TS89 przygotował zakończenie swojego wielkiego dzieła.
Od tej pory w Fan Fictions czeka pełna wersja Naszego Ridera V!

Dziękujemy Wam za to. :)
I dodatkowo, raz jeszcze dziękuję Tomkowi za testowanie nowego działu, a Szacha przepraszam, że sporo na niego czekał. :wink:

:!: W związku z nowym podziałem Artykułów, dział ten został przeniesiony z sekcji Knight Rider do Inne.

Zapraszam wszystkich do korzystania z nowych funkcjonalności i komentowania zmian. :)
No i ewentualnego zgłaszania błędów.. :oops:

TS89 

Wysłany: 11-06-2011, 08:55 

A Tobie, szefie, dziękujemy za serwis i że tak o niego dbasz :D (no i jeszcze dziękuję za możliwość testowania nowego ff :) )

----------------------

Myślę, że mnie nikt za lekko off-top nie zabije :D :

Pik napisał/a

...która to zawiera jeszcze jedną niespodziankę: ukrytą zapowiedź nowej serii, która ma w najbliższym czasie ruszyć :) (podpowiedź: szukajcie w rysunkach)...

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 11-06-2011, 11:35 

Nie cierpię Was, czemu takie rzeczy robicie mi gdy za dwa dni mam egzamin? :lol: A potem kolejny? :lol:

Ale pomijając niezgranie w czasie, to naprawdę bardzo podoba mi się nowy wygląd tych działów. Tak jak napisałeś Pik, są o wiele lźejsze, bardziej funkcjonalne i szybiej mozna znaleźć to, czego się szuka. :)

Ale uważam też, że Tomek powinien dostać swój oddzielny dział. :D Albo Kom. O to by było fajne, podkategoria z imieniem Koma w tytule, np. "Nieprawdopodobne historie, w których Kom ratuje świat", albo "Kom - nowy zbawca narodu". :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 11-06-2011, 16:13 

Ha! Zmiany! Więc to dlatego nie mogłem wejść do serwisu o 5 rano! :lol:
Który to już raz przyciąłem Cię na nocnych pracach, Pik? :P
Świetne i jak zwykle bardzo przydatne zmiany. Zauważyłem też coś, o czym tu nie wspomniano - opcję "Do góry",
dzięki której będąc na dole strony możemy szybko przeskoczyć na górę :)
Szacun za kolejne godziny ciężkiej pracy, Pik..kawał dobrej roboty.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 11-06-2011, 18:18 

Przejrzałam również część artykułów Szacha. Szkoda, że nie mam czasu by je teraz przeczytać, ale wyglądają naprawdę estetycznie i znajduje się w nich dużo ciekawostek. ;)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 11-06-2011, 20:23 

Pik super ze się wreszcie udało i ciesze się że artykuły jednak znalazły się na tej stronie.
Warto było czekać i jak rozmawialiśmy nie ma za co przepraszać...

Jeszcze raz powtórzę - Warto było! i dziękuje że umieściłeś je na stronce.

Fenix dziękuje - naprawdę mi miło:)

pozdrawiam Wszystkich gorąco

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 11-06-2011, 22:54 

szachu_1982 napisał/a
Jeszcze raz powtórzę - Warto było! i dziękuje że umieściłeś je na stronce.

Ja dziękuję CI za to, że je zrobiłeś. Na jutro mam duużo zaległości w związku z Serwisem xD

A Tobie Pik, jak zwykle: dziękuje za to, że kolejny raz wprowadzasz zmiany, dzięki którym jest tu na prawdę lepiej niż na niejednym Serwisie :mrgreen:

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Pik 
Administrator

Wysłany: 12-06-2011, 14:48 

Cieszę się, że Wam się działy podobają. Z pewnością są one najbardziej rozbudowane w stosunku do wszystkich pozostałych.

Jako ciekawostkę powiem, że nowe działy miały być uruchomione na 6. urodziny serwisu. Już wtedy zapowiadałem, że szykuje "coś jeszcze". Jednak zabrakło mi może z dwóch dni, przez co nie dałem rady ich uruchomić.
Przez te pół roku sukcesywnie pracowałem nad działami, a ich wizja cały czas się zmieniała. W końcu dzisiejszy efekt w niczym nie przypomina tego, co miało być uruchomione podczas imprezy. :)

Fenix The Best napisał/a
Ale uważam też, że Tomek powinien dostać swój oddzielny dział. Albo Kom. O to by było fajne, podkategoria z imieniem Koma w tytule, np. Nieprawdopodobne historie, w których Kom ratuje świat, albo Kom - nowy zbawca narodu.

Nie wykluczam, iż tak się w przyszłości stanie.. :)

eNeR napisał/a
Ha! Zmiany! Więc to dlatego nie mogłem wejść do serwisu o 5 rano!
Który to już raz przyciąłem Cię na nocnych pracach, Pik?

Kto by liczył? :P
Poza tym chyba za każdym razem się spotykamy, gdy robię wdrożenie w nocy. :P
Swoją drogą miałeś sporego pecha. Z serwisu wyszedłeś ok. 4:55, a o 5:00 działy ruszyły. :P

eNeR napisał/a
Zauważyłem też coś, o czym tu nie wspomniano - opcję Do góry,
dzięki której będąc na dole strony możemy szybko przeskoczyć na górę

W nowych działach czekają na Was jeszcze przynajmniej dwa takie "smaczki", o których nikt nie wspominał... ;)

Bandit

Wysłany: 12-06-2011, 16:11 

Pik napisał/a
Dzisiaj uruchomiliśmy dwa, całkowicie odnowione działy - Artykuły i Fan Fiction.
Teraz pracują one na jednym silniku, dzięki czemu wprowadzone w przyszłości zmiany, będą dotyczyły obu działów jednocześnie. Bardzo łatwo będzie można także stworzyć kolejny, podobny dział.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie kategorii. Czyli od tej pory będziecie mogli pogrupować opowiadania, które są podzielone na części.

Kompletnie zmieniony został także layout działu - na lżejszy, bardziej czytelny i przyjemniejszy.

Przy tworzeniu artykułów i ficków, pojawił się przycisk Podglad. Wierzę, że będzie pomocny przy publikowaniu nowych treści.

Stworzyliśmy także dodatkową funkcjonalność, która w przyszłości obejmie również inne działy.
Mianowicie w artykułach i fan fickach możecie stosować wszystkie BBCode znane z forum.
Możecie skorzystać na przykład z [imgs/m/l], , , , czy [qoute ].

To nie wszystko, co oferują nowe działy. Jednak resztę pozostawię Wam do odkrycia. Wink

Biję Allachy! W końcu będzie można ubarwić opowiadanie bez wzorowania się na Tami(OST do FF, którego nigdzie nie widzę!) i spoilerować. Yes!

Pik napisał/a
Szachu postanowił podzielić się z nami swoją archiwalną twórczością.
W dziale Artykuły czekają jego archiwalne publikacje.

Oto kolejny dowód na to, że Szachu winien zwać się Szychu!

Pik napisał/a

A Skryba znowu obietnicy nie dotrzymał i pisze dalej... Jeśli krzywoprzysięstwo to grzech, to życzę nam wszystkim duuużo grzechów(FanFickowych, oczywiście :twisted: )

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 31-10-2011, 10:07 

Ale mamy fajne niespodzianki na Halloween! :mrgreen: :twisted:

Tak fajnie jeszcze nie było, super!

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 14-11-2011, 16:38 

Shhh... Tobie tylko o paczki chodziło, czy coś jeszcze?

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-11-2011, 21:09 

O pojawiające się znienacka złowieszcze dynie :twisted: Żałuj, że nie widziałeś!

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 14-11-2011, 21:14 

Zdaję sobie sprawę :P

Odpowiedz do tematu