Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalambur zwany kryzys, czyli przyszłość KRPL wg Tomka S.
Autor Wiadomość

TS89 Dołączył: 09 Sty 2006
Skąd: Jordanów-Chrobacze

Wysłany: 11-03-2010, 09:14 Kalambur zwany kryzys, czyli przyszłość KRPL wg Tomka S.


Przepraszam, jeżeli kogoś obrażę tym tekstem czy jeżeli ktoś poczuje się nim urażony. Przyjmę każdą karę. Ale wyszedłem z założenia, że jak już podobne rzeczy tu zamieszczałem... Miłego czytania :)

Tekst inspirowany Klarą Veritas

Pik poprawił blado czerwony krawat. Kątem oka sprawdził jeszcze, czy w serwisie nie pojawił się jakiś nowy wpis. Po tym wstał. Odchrząknął i przemówił do zebranych, siedzących za dwoma długimi stołami:
- Witam wszystkich na kolejnym posiedzeniu Rady Ministrów Wspólnoty Nieustraszonej… - krótka pauza, wypełniona burzą oklasków – Może zaczniemy trochę nietypowo: od szklaneczki szampana, aby uczcić 20 rok naszych rządów. – podniósł swój kieliszek; wszyscy… może prawie wszyscy… zrobili to samo – Zdrowie! – powiedział radośnie Pik. Wszyscy, jak jedno ciało ustawodawcze, wypili bąbelkowy napój.
Pika, w czasie picia, naszły wspomnienia: 25 lat temu, jeszcze jako jedyny administrator serwisu knight-rider.pl (a obecnie Premier i honorowy admin), nie podejrzewał, że dziś, razem z ludźmi, którzy tamten serwis współtworzyli, będzie naprawdę zmieniał świat, a ściślej, rządził nim. Że 24 i pół roku temu, ktoś rzuci pomysł, aby wystartować w wyborach do parlamentu, a że po zdubbingowaniu całego KR, KR:TS, TEAM KNIGHT RIDER, nakręceniu polskiego KR i sprowadzeniu Davida do Polski nie mieli już innego szalonego pomysłu, więc przystali na to i… I teraz są, gdzie są.
- A teraz do roboty. – Pik usiadł. Reszta ministrów też – Sprawa numer jeden… - premier otworzył pierwszą teczkę – Jak wyglądają postępy przy wyborze piosenki na kolejne Igrzyska Zimowe w Zakopanem, panie ministrze? – zwrócił się do ministra muzyki, Formuły 1 i Jakiej To Melodii, eNeRa, który miał akurat ubrane słuchawki i w najlepsze miksował kolejny kawałek na laptopie – eNeR… - delikatnie ponaglił go premier – Ministrze! – krzyknął. Jednak ten nadal był w świecie muzyki…
Nagle na stół wyskoczył wielki, czerwony feniks. Z impetem zaczął dziobać eNeRa po głowie.
- Fenix… To znaczy pani minister! – krzyknął wzburzony minister, nie do ptaka, tylko jego właścicielki, która siedziała naprzeciw – Proszę go wziąć!
- Pff!!! – prychnęła minister sprawiedliwości oraz historii KR, lepiej znana jako Fenix the Best. Pociągnęła za smycz. Jej feniks natychmiast zeskoczył ze stołu i usadowił się potulnie za nią.
- eNeR, mówiłem coś do ciebie. – półgębkiem warknął Pik, poczym głośno przemówił – Panie ministrze, to jak wygląda sprawa z piosenką na Igrzyska?
- Właśnie się montuje, zgodnie z wytycznymi Brukseli. – szybko odpowiedział eNeR, zezując na Fenix. Ta tylko ironicznie uśmiechała się.
- No, to dobrze. – Pik pokiwał głową – A jak wygląda sprawa z nowym kodeksem kar? – teraz zwrócił się do wspomnianej już Fenix.
- Bardzo dobrze, panie premierze. Pojawi się w nim kilka nowych rodzajów ostrzeżeń, jak także definicja za krótkiego, za mało treściwego i nie będącego w ogóle postem postu. – spokojnie odpowiedziała pani minister. Feniks za nią wydał z głośny krzyk – Pff! – uspokoiła go Fenix.
- Dobrze, bardzo dobrze. – Pik coś odhaczył na liście – A jak wygląda sprawa z transformacją Wielkiej Krokwi w mamuta? – teraz spojrzał trochę dalej, w miejsce, gdzie siedziała kolejna pani minister, tym razem budownictwa i transformersów, Tamersa. Właśnie drażniła palcem malutkiego robota siedzącego na stole i będącego jej asystentem.
- Optimus obiecał, że pod koniec tygodnia wpadnie i coś pomyśli. – konkretna i rzeczowa odpowiedź.
Pik zasępił się.
- Pani minister, nie to, żebym był złośliwy, ale dobrze pani pamięta, jak skończyły się działania Optimusa ostatnim razem… - powiedział.
- Spokojnie. Tym razem nie zamieni tych 4000 kilometrów autostrad w polne drogi. Daję słowo honoru! – podniośle zapewniła Tamersa, zaś jej robocik, niewiadomo czemu, zrobił salto w tył.
- Tak… - Pik znów coś szybko zapisał na kartce – Aaa… Byłbym zapomniał. Jak wygląda sprawa zabezpieczenia imprezy, panowie ministrowie? – to zapytanie skierował do kolejnych urzędników, tym razem siedzących przy drugim końcu stołu. Byli to: minister wojska, zwanego w tej krainie Nową Gwardią, kakagonzales oraz minister ds. terroryzmu oraz wszelakich mrożonek, Frost. Co ciekawe, w najlepsze o czymś dyskutowali. Widać było, że nie zwrócili uwagi na zapytanie premiera.
- Pani minister. – Pik, nauczony doświadczeniem, zwrócił się do Fenix.
- Pff! – ta tylko mruknęła do swojego feniksa. Ten natychmiast poderwał się do lotu, i niczym pikujący orzeł, natarł na zawzięcie dyskutujących ministrów. Podziałało natychmiast.
- Tak… panie premierze? – odezwał się kaka. Frost nadal odpędzał feniksa.
- Pytałem jak wygląda sprawa z zabezpieczeniem olimpiady? – Pik, pomimo zajść, nadal był spokojny.
- Gwardia w pełniej gotowości. Tryb bojowy osiągnięty! – zakomunikował kaka.
- Terroryści nie mają czego nawet tam szukać… No, może tylko kapeluszy na pamiątki. – konkretny raport zdał Frost.
- Dobrze, bardzo dobrze. – Pik pokiwał głową – A jak wygląda sprawa z infrastrukturą lotniczą? – teraz spojrzał na siedzącego bliżej jego ministra lotnictwa i mniejszości niebieskich w kraju, FlyingAnvila. Właśnie dyktował coś swojej niebieskiej asystentce.
- Obleciałem wszystko. Ocena bardzo dobra. – kolejna konkretna odpowiedź.
Z coraz bardziej rosnącym zadowoleniem Pik znów coś zanotował na kartce.
- A oprawa graficzna igrzysk? – zapytał, nie podnosząc wzroku.
- Już prawie skończona. – głos zabrała osoba najbardziej znająca się na temacie, minister sztuki rysowanej i medycyny, Rider.
- Ale tym razem nie będzie do doktor House z napisem: KITT ALSO LIES? – premier chciał się upewnić.
- Nie, tym razem będzie napisane: I ALSO LIES. – Rider wyszczerzył zęby. Pik, z uśmiechem, odznaczył kolejny punkt spotkania.
- A czy już rozwiązano ten problem z pseudokibicami? – zapytał premier ministra sportu oraz języka tłumaczonego, Seba.
- Ale… panie premierze. – zająknął się Seb – Ten problem rozwiązaliśmy już 19 lat temu…
Pik przez chwilę patrzył nieprzytomny wzrokiem. W końcu mocno uderzył się w czoło, jakby sobie coś przypomniał.
- No jasne, pamiętam… Wybaczcie, nasz rząd miał już tyle sukcesów, że mogę już o niektórych po prostu zapomnieć. – usprawiedliwił się – Ministrze skrybo. – odwrócił się do piszącego z tyłu dawnego serwisowego skryby i bajkopisarza, pracującego na dwóch laptopach i notującego całe posiedzenie – To proszę ze sprawozdania wykasować…
- Oczywiście. – kiwnął głową skryba, jednocześnie pisząc na dwóch klawiaturach. Premier zdołał dostrzec, że na jednym ekranie jego wypowiedź znika, a na drugim pojawiają się jakieś bajeczki o latającym polonezie.
Premier westchnął i wrócił do obrad.
- Właśnie, dobrze ze sobie przypomniałem. Jak wypadł wybór nowego prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe? Ostatnio nie oglądałem KITT24 i nie wiem, co się dzieje… - zapytał salę.
- 1999 głosów za reelekcją Davida, 1 wstrzymujący się, przez pomyłkę. – szybko odpowiedziała Fenix.
- No, to dobrze. – Pik kiwnął głową – A więc wracając do kolejnych ministerstw…
Przerwał. Na korytarzu prowadzącym do sali rozległ się rumor.
- Co jest…? – mruknął Pik – Piotrze, sprawdź to! – rozkazał głośno ministerialnemu ochroniarzowi, ubranemu w białe prześcieradło i ciemne okulary. Ten natychmiast podszedł do drzwi, otworzył je i spojrzał na korytarz. Z tej perspektywy Pik widział kotłujący się tłum z drugiej strony.
- Premierze, przybył nowy narybek! Aaa… – krzyknął Piotr i tyle go było słychać, gdyż tłum wlał się do sali, zawalając go na ziemię i depcząc.
Premier wstał. Czuł, że nie jest dobrze…
A tłum krzyczał:
- my chcemy nieustraszonego znowu to super serial ojciec mateusz be skond można sciongnoć knight ridera a w tele tygodniu napisali że będzie pięć serii…
Pik stał, wstrząśnięty, ale nie zmieszany. Wiedział, że właśnie teraz nadszedł najpoważniejszy kryzys, z jakim musiał się zmierzyć…

C.D.N.Ż…
_________________
Ostatnio zmieniony przez eNeR 30-10-2018, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

tamersa 
Złok i mroo


Dołączyła: 20 Sty 2008
Skąd: Jelenia Góra/ Warszawa

Wysłany: 11-03-2010, 09:34 


lool ja i budownictwo loolXD dobre :D i chcę Optimuska na zawołanie :P
ulubiony tekst:
"Pojawi się w nim kilka nowych rodzajów ostrzeżeń, jak także definicja za krótkiego, za mało treściwego i nie będącego w ogóle postem postu"

XD
_________________
The light and darkness are not good and evil.
 
 

FlyingAnvil 
a.k.a. Latacz Iii|;)


Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Mysłowice

Wysłany: 11-03-2010, 10:40 


TS89 napisał/a
ministra lotnictwa i mniejszości niebieskich w kraju


ROTFL! :lol:

Tomek, za takie opowiadania należy Ci się szacun jak stąd na Pandorę :mrgreen:

No i wydało się, że jestem wielkim fanem mniejszości niebieskich, Hoff zresztą też :mrgreen:
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 11-03-2010, 13:17 


TS89 napisał/a
po zdubbingowaniu całego KR, KR:TS, TEAM KNIGHT RIDER, nakręceniu polskiego KR i sprowadzeniu Davida do Polski nie mieli już innego szalonego pomysłu

Ech..marzenia..piękne :)

TS89 napisał/a
panie ministrze? – zwrócił się do ministra muzyki, Formuły 1 i Jakiej To Melodii, eNeRa

LOL :lol: No genialnie :mrgreen:

TS89 napisał/a
w najlepsze miksował kolejny kawałek na laptopie – eNeR… - delikatnie ponaglił go premier – Ministrze! – krzyknął. Jednak ten nadal był w świecie muzyki…

A to całkiem prawdopodobne :lol: ..ale to musiałby być skonstruowany na moje zamówienie laptop, bo na nich absolutnie nie da się miksować :P No, chyba, że z dobrą myszą..ale nie, nie lubię laptopów tak ogólnie :P ..i ten mały monitor..musi mieć choć19-20" :P

TS89 napisał/a
Fenix… To znaczy pani minister! – krzyknął wzburzony minister, nie do ptaka, tylko jego właścicielki, która siedziała naprzeciw

..i oglądała na swoim laptopie (z naklejką z KITTem, którą w końcu po 20 latach sobie kupiła) kolejny horror od eNeR!a - to prawdopodobna wersja :lol:

TS89 napisał/a
minister sprawiedliwości

Fenix? Makabryczne xD Połowę ludzi wygnałaby z kraju a połowę pozostałych od razu by skazała na jakieś potworne męki :lol:

TS89 napisał/a
- Właśnie się montuje, zgodnie z wytycznymi Brukseli. – szybko odpowiedział eNeR, zezując na Fenix.

Tu opcje są dwie: 1)"zezuję" na Fenix, bo właśnie w horrorze który ogląda jest jakaś fajna scena gore, albo Jason w 37 części serii robi jakąś sympatyczną masakrę; 2) "zezuję" na nią, bo to nie żadne wytyczne Brukseli, tylko jej wymysł, żeby piosenka zawierała fragmenty She cried Hoffa a puszczana od tyłu zawierała różne propagandowe slogany typu "Don't Hassel the Hoff" czy "Fenix na prezydenta" xD

Frost odpędzający feniksa, Latacz minister ds lotnictwa (właściwy człowiek na właściwym miejscu), KITT24
TS89 napisał/a
Premier wstał. Czuł, że nie jest dobrze…
A tłum krzyczał:
- my chcemy nieustraszonego znowu to super serial ojciec mateusz be skond można sciongnoć knight ridera a w tele tygodniu napisali że będzie pięć serii…

Oj, jakie to prawdziwe :roll: Świetne :)

Tomek, Ciebie to się chyba nie nachwalimy, naprawdę super Ci to wychodzi :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez eNeR 12-03-2010, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

KITT94 
Knight Rider 4 ever


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Pruszków

Wysłany: 11-03-2010, 13:23 


Dobra...to przebija wszystkie umieszczone tutaj opowaidania :lol:

Mistrzostwo :)
_________________
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
 
 
 

Mandrivnyk 


Dołączył: 08 Sty 2009

Wysłany: 11-03-2010, 13:29 


Wstrętne ptaszysko. -_-
I nie ma to jak być ministrem, do spraw wszelkich mrożonek.
Najbardziej odpowiedzialna funkcja ze wszystkich.
Mnie się podobało!
Co to jest to Ż w C.D.N.Ż?
 
 

TS89 Dołączył: 09 Sty 2006
Skąd: Jordanów-Chrobacze

Wysłany: 11-03-2010, 15:53 


FROST napisał/a

Co to jest to Ż w C.D.N.Ż?


Dwie wersje:
- CIĄG DALSZY NA ŻYCZENIE

bądź

- CIĄG DALSZY NAPISZE ŻYCIE :lol:
_________________
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 11-03-2010, 16:13 


Lol, oczywiście najbardziej podobały mi się fragmenty ze mną. :lol:
Super to wymyśliłeś Tomek z niecierpliwością czekam na dalszą część o ile będzie. :D

A tekst rozdziału to jak dla mnie "Obleciałem wszystko. Ocena bardzo dobra." Latacza. xD

EDIT: Zapomniałam o Optimusku Tami. xD
Super. xD
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

kakagonzalez 
Nowa Gwardia


Dołączył: 25 Lut 2009
Skąd: mogłem wiedzieć, że była niepełnoletnia?

Wysłany: 11-03-2010, 16:50 


Tomek - uno problemo - kakagonzalez
Straszniem na to wyczulony. I bardzo dziękuję za umieszczenie mojej skromnej osoby w tym opowiadaniu. Ale wojska? To od "Nowej Gwardii"?
A Piotrem w bieli ma być Biały?
"Zacny", że tak zacytuję Panią Minister ds. Budownictwa i Transformersów, zacny fick :)
A tak BTW - Piku, a Tomek nie mógłby dostać jakiegoś stanowiska za wkład twórczy w Serwis?

A kwestie Ridera i Fen-owe "pff" - obowiązkowe. Gdybyś coś o niej pisał to nie zapomnij o jej słynnym "-_-"
"I zmrużyła oczy niemal do cienkich kresek, a jej wargi tworzyły drugą kreskę, tak iż jej twarz można było skwitować jednoznacznie: -_-"

A my się z ministrem Mrożonek lubimy :twisted:

Kwitując najprościej jak się da: ubawiłem się jak nigdy
_________________

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce
 
 
 

Rider 
KonserwatorDołączył: 08 Lip 2006

Wysłany: 11-03-2010, 17:25 


Nie no, oprawa Igrzysk to byłoby zupełnie co innego. Mnie się widzi zamiast tych pięciu kółek pięć skanerów...


:P .
_________________

Piszę poprawnie po polsku.
 
 

Mandrivnyk 


Dołączył: 08 Sty 2009

Wysłany: 11-03-2010, 22:39 


Rider napisał/a
Mnie się widzi zamiast tych pięciu kółek pięć skanerów...

Ale by musiały być w kolorach kontynentów.
I czy by mogły być okrągłe?
Czy to było by to samo? :lol:
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 11-03-2010, 22:50 


eNeR! napisał/a

TS89 napisał/a
Fenix… To znaczy pani minister! – krzyknął wzburzony minister, nie do ptaka, tylko jego właścicielki, która siedziała naprzeciw

..i oglądała na swoim laptopie (z naklejką z KITTem, którą w końcu po 20 latach sobie kupiła) kolejny horror od eNeR!a - to prawdopodobna wersja :lol:


O właśnie, ciekawe kiedy sobie ją wreszcie sprawię. :lol:[quote="eNeR!"]
TS89 napisał/a
minister sprawiedliwości

Fenix? Makabryczne xD Połowę ludzi wygnałaby z kraju a połowę pozostałych od razu by skazała na jakieś potworne męki :lol:

Makabryczne, ale jakże trafne.:P


[quote="eNeR!"]
TS89 napisał/a
- Właśnie się montuje, zgodnie z wytycznymi Brukseli. – szybko odpowiedział eNeR, zezując na Fenix.

Tu opcje są dwie: 1)"zezuję" na Fenix, bo właśnie w horrorze który ogląda jest jakaś fajna scena gore, albo Jason w 37 części serii robi jakąś sympatyczną masakrę; 2) "zezuję" na nią, bo to nie żadne wytyczne Brukseli, tylko jej wymysł, żeby piosenka zawierała fragmenty She cried Hoffa a puszczana od tyłu zawierała różne propagandowe slogany typu "Don't Hassel the Hoff" czy "Fenix na prezydenta" xD

Jestem bardziej za drugą opcją. :P
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 12-03-2010, 01:22 


FROST napisał/a
Rider napisał/a:
Mnie się widzi zamiast tych pięciu kółek pięć skanerów...

Ale by musiały być w kolorach kontynentów.
I czy by mogły być okrągłe?
Czy to było by to samo?

Tys mocie problem - voiceballe! :lol:

Fenix The Best napisał/a
eNeR! napisał/a:

TS89 napisał/a:
- Właśnie się montuje, zgodnie z wytycznymi Brukseli. – szybko odpowiedział eNeR, zezując na Fenix.

Tu opcje są dwie: 1)zezuję na Fenix, bo właśnie w horrorze który ogląda jest jakaś fajna scena gore, albo Jason w 37 części serii robi jakąś sympatyczną masakrę; 2) zezuję na nią, bo to nie żadne wytyczne Brukseli, tylko jej wymysł, żeby piosenka zawierała fragmenty She cried Hoffa a puszczana od tyłu zawierała różne propagandowe slogany typu Don't Hassel the Hoff czy Fenix na prezydenta xD

Jestem bardziej za drugą opcją.

Ale przyznaj, że 37 części Piątku 13-go to też kusząca wizja
_________________
 
 

Mandrivnyk 


Dołączył: 08 Sty 2009

Wysłany: 12-03-2010, 01:38 


eNeR! napisał/a
Tys mocie problem - voiceballe!

No i kryzys w kraju rozwiązany.
Dzięki Tobie eNeR.
Od razu widać, dlaczego ja jestem tylko ministrem u Pika. :lol:
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 12-03-2010, 01:43 


Ale Frost, oprócz Pika każdy z nas jest tam ministrem :lol: xD

Najważniejsze, że kryzys zażegnany :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez eNeR 12-03-2010, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. KRPL Mod by Pik. Template created by szpak.
Copyright (C) 2004 - 2022 by Pik  
Regulamin   Kontakt